אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמור מגיב: פרידן רצה לכפות עלינו לרכוש את חלקו במחיר מופקע  צילום: אוראל כהן

שלמור מגיב: פרידן רצה לכפות עלינו לרכוש את חלקו במחיר מופקע

שלמור, שלקח "פסק זמן" מתפקידו כיו"ר איגוד חברות הפרסום מאשים את הבעלות בראובני-פרידן ומקאן-אריקסון באי חידוש הפטור של יונייטד. פרידן בתגובה: "זהו ניסיון זול להסחת דעת מהנושא המרכזי שהוא הניסיון שלהם לגזול את יונייטד שלא כדין"

05.10.2008, 16:00 | מיטל זדה

רמי שלמור לא נשאר חייב: לאחר שהודיע הבוקר (א') על לקיחת "פסק זמן" מתפקיד יו"ר איגוד חברות הפרסום, פונה שלמור לתקוף את שותפיו לשעבר בחברת המדיה יונייטד.

עורך דינו של המשרד, יוסי בנקל ממשרד עורכי הדין ראב"ד, מגריזו, בנקל, להב ושות', השיב הבוקר על הבקשה הדחופה לקבלת צו מניעה זמני שביקש לפני כשבועיים פרידן נגד הקמת חברת מדיה חדשה של שלמור והעסקתו בה של אורן יוניוב, מנכ"ל יונייטד.

שלמור תולה את האשם העיקרי בהחלטת הממונה על ההגבלים שלא לחדש את הפטור של יונייטד, במבנה הבעלות הקיים בראובני-פרידן. "החלטת הרשות על הפסקת פעילות יונייטד יסודה בקביעת הרשות כי המבקשת (ראובני-פרידן) משתייכת לקבוצה המהווה מונופול בתחום רכישת המדיה", נכתב בתגובה.

כוונת שלמור היא לבעלות של קבוצת האחזקות IPG במשרד הפרסום מקאן אריקסון וראובני-פרידן. עוד מאשים שלמור את ראובני-פרידן כי כבר בחודש אוגוסט השנה, בעת שהוגשה הבקשה לחידוש הפטור לממונה, ידעו שם כי בכוונת הרשות למנוע את המשך פעילות יונייטד, בשל הקשר בבעלויות בין מקאן לראבוני.

עוד נטען, כי ראובני, שהאשימו את שלמור ויוניוב כי בכוונתם להקים חברת מדיה חדשה על חורבות יונייטד, לא הציגו בפני בית המשפט חלק מהסכם המייסדים של יונייטד, בו נכתב כי שני הצדדים רשאים להמשיך ולפעול בתחום המדיה.

"לבד מהניסיון הנואל לכפות על המשיבה (שלמור-אבנון-עמיחי) לרכוש את חלקה של המבקשת (ראובני-פרידן) ביונייטד במחיר מופקע, נועדה הבקשה גם לחזק את מעמדם המונופוליסטי של בעלי השליטה במבקשת ובקבוצת מקאן-אריקסון, בתחום רכישת המדיה ולסלק מדרכם מתחרים בדמות המשיבים" נכתב שם.

"מכאן, כי הפסקת פעילותה של יונייטד תסיר משוק רכש המדיה את אחת מהמתחרות של יוניברסל (חברת המדיה של מקאן) ותעניק יתרון בתחום זה ל-IPG ולשילוח, המשמש גם כמנהל ביוניברסל, והכל תוך ניסיון נלוז ונואל לעקוף את החלטת הרשות וביה"ד להגבלים עסקיים, בדרך לא דרך, באופן שיפגע בתחרות בתחום זה ובכך לסכל, פשוטו כמשמעו את החלטת הרשות המוסמכת ולרוקנה מכל תוכן".

מפרידן מסר בתגובה ל"כלכליסט": "זהו ניסיון זול להסחת דעת מהנושא המרכזי שהוא הניסיון שלהם לגזול את יונייטד שלא כדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות