אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה"כבשה השחורה" עוברת לתשובה: דלק נדל"ן תעבור לשליטתו צילום: אוראל כהן

ה"כבשה השחורה" עוברת לתשובה: דלק נדל"ן תעבור לשליטתו

קבוצת דלק בוחנת חלוקת מניות דלק נדל"ן לבעלי המניות של הקבוצה, כך שדלק נדל"ן תהפוך לחברה אחות של הקבוצה. המהלך נועד על מנת לנתק את קבוצת דלק מההשפעה השלילית של דלק נדל"ן

05.10.2008, 18:30 | גולן חזני וסיון איזסקו

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה בוחנת אפשרות לבצע חלוקת "דיבידנד בעין" של מניות דלק נדל"ן לבעלי המניות של הקבוצה, באופן שיפריד את דלק נדל"ן מקבוצת דלק כחברה בת ויהפוך אותה לחברה אחות בשליטה ישירה של יצחק תשובה.

ל"כלכליסט" נודע, כי המהלך, שדירקטוריון דלק כבר הורה לבחון את השלכותיו המשפטיות, נועד כדי לנתק את קבוצת דלק מההשפעה השלילית של מגזר הנדל"ן על הקבוצה. הירידות במניית דלק נדל"ן בשבועות האחרונים השפיעו ישירות על מניית קבוצת דלק, שגם היא צנחה בעשרות אחוזים.

 

קבוצת דלק היא בין החברות שזוכות לסנטימנט שלילי מהמשקיעים בבורסה בתל אביב. אלה בורחים בתקופה האחרונה מהחברות של ה"טייקונים" הגדולים, ותשובה ביניהם. המניות של החברות שבשליטת תשובה צונחות בעשרות אחוזים, והתשואות של אגרות החוב שלו מרקיעות לשחקים, וזוכות לשם התואר "אג"ח זבל" השמור בימים רגילים לחברות קטנות ומסוכנות, שהמשקיעים סבורים כי קיים סיכוי נמוך שיעמדו בהחזר החובות שלהן.

קבוצת דלק ירדה היום ב-2.5% למחיר של 258.3 שקל למניה, והשלימה ירידה של כ- 25% בשבוע האחרון וכ-40% בחודש האחרון. דל"ק נדל"ן, אחת ה"כבשים השחורות" בקבוצה המנוהלת על ידי איליק רוז'נסקי, נסחרת בשפל של כל הזמנים - ירדה היום בכ-18% למחיר של 7.25 שקל למניה, והשלימה ירידה של כ-55% מתחילת השנה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות