אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: ביהמ"ש אישר בקשת מילומור לצו הקפאת הליכים

פרסום ראשון: ביהמ"ש אישר בקשת מילומור לצו הקפאת הליכים

השופטת אלשיך החליטה כי ההקפאה נוגעת גם לבעל השליטה, רובינסון, אך כרגע לתקופה של שלושה שבועות בלבד. קריסה של החברה, לדבריה, תיצור "אפקט דומינו" שעשוי להשפיע גם על רוכשי דירות הקשורים למילומור

06.10.2008, 15:15 | סיון איזסקו ומארק שון
שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך אישרה לפני דקות אחדות את בקשת חברות מילומור לקבל צו להקפאת הליכים. ההקפאה ניתנה לתקופה של כחודשיים עד לתאריך 9.12.08, אז יתקיים דיון נוסף בנושא.

למרות הבעת הסתייגות מצעד של הקפאת הליכים גם לבעל השליטה, פרדי רובינסון, אישרה אלשיך הקפאת הליכים אישית לשלושה שבועות, אחריהם בית המשפט ישקול שוב את צעדיו. בהחלטתה כתבה השופטת, כי "נוכח התנהלותו של בעל המניות, תרומתו האישית ונכונותו לממן את ההפעלה, מקיים אף הוא את החריג, המצדיק הקפאה זמנית". על כן , סיפק בית המשפט צו להקפאת הליכים כנגד רובינסון, בעל השליטה בחברה. עם זאת, הדגישה השופטת, כי אין מדובר בקביעת עמדה שבאה לפטור את רובינסון מערבויותיו.

רובינסון הזרים 60 מיליון שקל מהונו הפרטי לחברה בשנה שעברה כדי לנסות ולהציל אותה מקריסה וכעת הוא מוכן להזרים חמישה מיליון שקל נוספים, כדי להבטיח שהקפאת ההליכים לא תרע את מצבם של הנושים.

"אין ספק כי קריסה של החברה", ממשיכה אלשיך וכותבת, "בין אם על דרך פירוק, ובין על דרך של 'קריעה לגזרים' עשויה להיות הרת אסון, לא רק ליכולת הפרעון שלה עצמה, אלא אף להביא ל'אפקט דומינו' של קריסת גורמים הקשורים עם החברה בקשרי עסקים. כמו כן, לאור תחום פעילותה של החברה, עשויים להיפגע אף רוכשי דירות, וזאת בלא כל הכרח אמיתי".

בהתייחס לתכנית ההבראה שהוצעה על ידי עוה"ד שלום גולדבלט ואהוד גינדס, אמרה אלשיך כי אין ספק שיהיה צורך לעבות ולצקת תוכן אמיתי לתכנית.

אלשיך המשיכה את הביקורת שהביעה במהלך הדיון אתמול נגד בנק הפועלים, לאחר שהבנק הצהיר כי 430 מיליון שקל, הקשורים לפרוייקט רסידו סי באשדוד, עומדים לפירעון מיידי. "אין לי אלא לתמוה על התנהלותם של חלק מהנושים, אשר במשך חודשים ארוכים ניהלו משא ומתן עם החברה, בלא שאצה להם דרכם לדרוש סעדים כאלו ואחרים ואילו רק עתה, משהוגשה בקשה להקפאת הליכים, קמו והזדרזו וניסו לסכלה, בין היתר בטענה כי 'כל החובות עומדים לפירעון מיידי'.

אלשיך לא שללה בהחלטתה סיטואציה של הוצאת חוב זה או אחר מהליך ההקפאה בעתיד, למרות ביקורת שהביעה על הטענות שהועלו בדיון אתמול על ידי נושים שונים, שהסבירו מדוע יש להוציא את החוב המסויים שלהם ממצב של הקפאה משפטית. הדגש שהשופטת שמה היה על העיתוי של המהלך: "הנסיון לגולל אל פתחה של החברה, כבר בשלב ראשוני זה, 'מבול' של בקשות החרגה ולהתנות בהן את עצם צו הקפאת ההליכים, הינו מהלך שאין ליתן לו יד", קובעת אלשיך.

מספיק נאמן אחד

 

החברה ביקשה כבר בשבוע שעבר מבית המשפט למנות שני נאמנים - את רו"ח חן ברדיצ'ב ואת עו"ד חן זפט - אך אלשיך קבעה, כי בשלב הראשון עיקר הבעיות יהיו קשורות לעניינים כלכליים חשבונאיים ו"ספק גדול אם יש צורך במינוי של שני בעלי תפקיד". בשלב זה אישרה אלשיך את מינויו של רו"ח חן ברדיצ'ב כנאמן יחיד.

הנאמן יגיש תוך 21 יום דו"ח על פעילותו ועל מצב החברה, כולל הצעת הסדר שתכלול את תרומתם של בעלי העניין להסדר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות