אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוסקבה התרסקה ב-19% בעקבות צניחת מחיר הנפט צילום: אלכסנדר זימליאניצ'נקו, איי פי

מוסקבה התרסקה ב-19% בעקבות צניחת מחיר הנפט

המסחר בבורסות מוסקבה הופסק לשעתיים בעקבות הנפילות במדדים; בחדרי המסחר במוסקבה מנמקים את ירידות השערים החדות בצניחה של מחירי הנפט אל מתחת ל-90 דולר לחבית, מחיר נמוך העלול לפגוע בכלכלה הרוסית התלויה בייצוא סחורות

06.10.2008, 20:50 | אולגה ויניאר

מדדי המניות העיקריים בבורסת רוסיה איבדו היום (ב') כ-19% והרשות הפדראלית לשוקי הון נאלצה להפסיק את המסחר לשעתיים. מדד RTS צנח ב-19% לרמה של 866 נקודות, מדד מיסקס השיל 18.66% כשהוא נופל לרמה של 752 נקודות.

 

מדובר בהפסקת מסחר שנייה באותו יום אשר כבר בפתיחתו השילו המדדים כ-10% מערכם. הפסקה ראשונה בוצעה בסביבות 13:30 שעון מוסקבה בעקבות התגברות ירידות שערים שהגיעו ל-14.3%, זאת למרות שבמהלך השבוע האחרון התעקשו הרשויות ברוסיה על כך שהמשבר הפיננסי מאחוריהם, ולא צפויים זעזועים נוספים בשווקים.

ההסבר הרשמי אותו מספקים ברוסיה למפולת זו בבורסה הוא מגמה שלילית בבורסות בארה"ב וחדשות שליליות שמגיעות משם. אך בחדרי המסחר במוסקבה מנמקים את ירידות השערים החדות בצניחה של מחירי הנפט לרמת שפל של 89.35 דולר, מחיר נמוך העלול לפגוע בכלכלה הרוסית התלויה בייצוא סחורות.

במהלך חודשי הקיץ איבדה בורסת רוסיה קרוב ל-30%. בספטמבר ירידות השערים התגברו ולקראת סוף החודש הפכו למפולת של ממש. גם אוקטובר, שאמור היה להיות חודש מוצלח עבור השחקנים בשוק ההון הרוסי לא הביא בשורות טובות. ב-3 לחודש הופסק המסחר שלוש פעמים בעקבות ירידות חדות מדד ה-RTS חצה את רף ה-1,000 הנקודות בדרכו למטה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות