אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת בריטניה מגבשת תוכנית חילוץ לבנקים בקשיים בממלכה צילום: בלומברג

ממשלת בריטניה מגבשת תוכנית חילוץ לבנקים בקשיים בממלכה

שלושה בנקים מובילים, רויאל בנק אוף סקוטלנד, לוידס וברקליס, מבקשים מהממשלה 45 מיליארד ליש"ט (79 מיליארד דולר) כדי לסייע להם לעבור את המשבר הפיננסי בשווקים העולמיים

07.10.2008, 22:38 | סוכנויות הידיעות

ממשלת בריטניה מגבשת תוכנית חילוץ שתזריק הון לבנקים בקשיים בממלכה בעקבות פגישה משולשת בין שר האוצר, אליסטר דרלינג, נגיד הבנק הבריטי, מרווין קינג, והמפקח על השירותים הפיננסים בממלכה, אדיר טרנר.

על פי התוכנית המסתמנת, הבנקים יוכלו לזכות בבטחונות נוספים על הפיקדונות של לקוחותיהם, לצד הזרקת מזומנים מיידית ותשלומים עוקבים במקרה של החמרה בשוקי האשראי.

גורמים בממשלה ניהלו אמש שיחות עם הבנקים הגדולים בנוגע לאפשרות להזרקת כספי ציבור לגופים פיננסיים בקשיים, כך לפי מקור המקורב לשיחות. "הבנקים הגדולים ושר האוצר נפגשו אמש, ודנו בין השאר בהגדלת ההון במערכת הבנקאות", אמר המקור.

שלושה בנקים מובילים, רויאל בנק אוף סקוטלנד, לוידס וברקליס, מבקשים מהממשלה 45 מיליארד ליש"ט (79 מיליארד דולר) כדי לסייע להם לעבור את המשבר הפיננסי בשווקים העולמיים.

השיחות במגזר הבנקאות הבריטי התקיימו בתקופה שבה הרשויות הפיננסיות באיסלנד השתלטו על הבנק השני בגודלו במדינה.

הדיווח על השיחות הביא לירידה חדה במניות הבנקים, לאור ציפיות המשקיעים לדילול באחזקותיהם.

רויאל בנק אוף סקוטלנד הוא המפסיד הגדול ביותר, לאחר שמניותיו צנחו ב-39%, לאחר שאתמול צנחו ב-20%. מניות לוידס צנחו ב-14% וברקליס ירדה ב-12%.

מנכ"ל רויאל בנק אוף סקוטלנד, פרד גודווין, סירב להגיב על הדיווחים. בלוידס גם סירבו להגיב. דובר ברקליס אמר כי הבנק "באופן קטגורי לא" ביקש הון מהממשלה.

משרד האוצר הבריטי סירב להגיב, אך אמר כי יעשה את הדרוש כדי לשמור על יציבות.

דובר ממשרד ראש הממשלה, גורדון בראון, אמר כי לא יעלה השערות לגבי אפשרויות שונות לנקיטת מדיניות. המפקח על הבנקים בבריטניה (FSA) סירב להגיב. עלות ביטוח החוב של שלושת הבנקים ירדה ירידה חדה לאחר הדיווחים על הזרקת הון אפשרית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות