אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפד יעביר ל-AIG עוד 37.8 מיליארד דולר צילום: בלומברג

הפד יעביר ל-AIG עוד 37.8 מיליארד דולר

דובר בחברת הביטוח אמר שהחבילה החדשה תאפשר לשפר את הנזילות בחטיבת ניירות הערך ולהשתמש בכסף שנשאר מ-85 מיליארדי הדולר הראשונים שהועברו, כדי להבריא את חטיבת המוצרים הפיננסיים

09.10.2008, 21:41 | סוכנויות הידיעות

מועצת הבנק הפדראלי של ארה"ב הודיעה ביממה האחרונה, כי תלווה 37.8 מיליארד דולר לענקית הביטוח הקורסת AIG, בנוסף להלוואת הגישור בגובה 85 מיליארד דולר, שהעביר הפד ל-AIG בחודש שעבר כדי להציל את החברה מקריסה.

ניקולאס אשון, דובר ב-AIG, אמר לניו יורק טיימס שמטרת חבילת הסיוע החדשה היא למנוע מהחברה לנצל עד תום את ההלוואה הקודמת שקיבלה, וש-AIG תשתמש בהלוואה החדשה כדי לשפר את הנזילות בחטיבת ניירות הערך שלה, שמאבדת מזומנים במהירות. בחברה מקווים שסתימת הפירצה הזו תאפשר לה להשתמש בשאר הכסף שנותר מהלוואת הפד כדי להבריא את חטיבת המוצרים הפיננסים הבעייתית.

העברת 37.8 מיליארדי הדולרים תתבצע על ידי כך שהבנק הפדראלי של מדינת ניו יורק יעניק לחברה מזומנים תמורת ניירות ערך מגובים בחוזי ביטוח חיים.

נראה, כי צעד זה מוסיף לביקורת המופנה כלפי הדרך בה חולצה החברה אחרי קריסת ליהמן ברדרס. חלק מבעלי המניות בחברה תקפו לאחרונה את הפד, ותהו מדוע לא ניתנה להם האפשרות להצביע על אישור חבילת הסיוע הראשונה.

בשבוע שעבר הדהימה הנהלת AIG את האנליסטים, כשהודיעה שניצלה כבר 61 מיליארד דולר מתוך 85 המיליארדים שהעביר לה הפד. המהירות בה השתמשה חברת הביטוח בכספי ההלוואה גרמו למספר אנליסטים להוריד את הדירוג של כמה מחובותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות