אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עקב העסקת עובדים ביום הכיפורים, וייסמן פיטר את מנכ"ל AM:PM צילום: עומר הכהן

עקב העסקת עובדים ביום הכיפורים, וייסמן פיטר את מנכ"ל AM:PM

הבעלים של קבוצת דור אלון פיטר את עודד בלום בעקבות תחקיר גל"צ על העסקת עובדים בחנויות במהלך החג; עם זאת, בלום צפוי להישאר בקבוצת דור אלון

10.10.2008, 12:17 | אורנה יפת

דודי וייסמן, הבעלים של רשת AM:PM  מקבוצת דור אלון, פיטר היום (ו') את מנכ"ל AM-PM, עודד בלום, וזאת בעקבות העסקת עובדים ברשת במהלך יום הכיפורים. עם זאת, ההערכה היא כי בלום יישאר בקבוצה בשל היותו מנכ"ל מוערך.

לפי תחקיר בגלי צה"ל, בשתי חנויות לפחות של הרשת בתל אביב, הועסקו עובדים בניקיון מדפים ופריקת סחורות. עם זאת, החנויות היו סגורות לקהל הרחב. לעובדים, יהודים חילונים, הובטח שכר הגבוה פי-שלושה מהמקובל ברשת, תמורת העבודה בחג. הם הונחו להדביק עיתונים על שמשות החנויות, כדי להסוות את הפעילות.

ב-AM:PM טוענים כי העובדים ברשת היו שומרים שהחליטה הרשת להעסיק במהלך החג, וזאת בעקבות ניסיון העבר, לטענת הרשת, לפיו נגרמות לחנויות ביום הכיפורים חבלות ופריצות. ב-AM:PM התנצלו על הדבר וטענו כי הרשת קיבלה החלטה שגויה בעניין הצבת השומרים. עוד נמסר, כי גם אם מבדיקה ראשונית עולה שההנחיה להעסיק שומרים שאינם יהודים, אין בדבר משום הקלה בחומרת האירוע.

וייסמן מסר בתגובה כי "פעולה זו של הצבת שומרים בסניפים ביום קדוש זה סותרת את אמונתי ועומדת בניגוד מוחלט לערכי תפיסת עולמי ומורשת משפחתי מזה דורות. ההסברים שקיבלתי ממנהלי הרשת - אין בהם בכדי להפחית מחומרת המעשה. אפעל שהחלטה מסוג זה לא תישנה לעולם באף אחד מעסקיי. עם זאת, ולצערי אדאג לפיטוריו של בלום. על אף שהפגין כישורי ניהול מרשימים, לא יוכל להמשיך בתפקיד זה".

אירוע זה בא על רקע חרם שהכריז המגזר החרדי ונמשך כשנה על כל עסקיו של וייסמן, ובפרט על רשת "שפע שוק" בעקבות פתיחת סניפי AM:PM שבתל אביב בשבת. ב"שפע שוק" מתמודדים מאז החרם עם ירידה במכירות ובנתחי השוק המיועד למגזר החרדי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
כן ו...? אז מה אם היא העסיקה?? זה מפריע למישהו? למה זה בחנות שלו??? מה אכפת לכם
יא שפנים, חסרי חוליות, מתחסדים, פחדנים, מאוסים ובזויים, המתרפסים בפני העלוקות הדתיים, המשתמטים, הערמומיים, האנטי ציוניים. למה זה צריך לעניין אותנו, החילוניים, שזה פוגע ברגשות שלהם. שידחפו את הרגשות שלהם לתחת. אני משרת במילואים ים של ימים בשנה, אז זה מזיז למישהו מהחרדים, כשאני טוחן שמירות וסיורים?? שידחפו עמוק, אבל עמוק בתחת, את הרגשות המזוייפים שלהם.
12.10.08
לכל התגובות