אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת ווק בווק: מסעדת ווק החדשה חוייבה לשנות את שמה צילום: shutterstock

מלחמת ווק בווק: מסעדת ווק החדשה חוייבה לשנות את שמה

ביהמ"ש המחוזי בחיפה קבע כי המסעדה צריכה להימנע מלהשתמש בכל סממן עסקי שיש בו דמיון לסממנים העסקיים של מסעדת ווק הישנה ברחוב מחניים בחיפה

12.10.2008, 22:31 | מארק שון

בית המשפט המחוזי בחיפה הורה היום (א') למסעדת ווק החדשה בחיפה לשנות את שמה כדי למנוע הטעייה ובלבול עם מסעדת הווק הישנה והמוכרת בחיפה.

נשיאת בית המשפט המחוזי בחיפה, השופטת בלהה גילאור, קבעה כי המסעדה צריכה להימנע מלהשתמש בכל סממן עסקי שיש בו דמיון לסממנים העסקיים של מסעדת ווק הישנה ברחוב מחניים בחיפה.

השופטת בלהה גלאור, צילום: אלעד גרשגורן השופטת בלהה גלאור | צילום: אלעד גרשגורן השופטת בלהה גלאור, צילום: אלעד גרשגורן

חברת וולק שירותי מזון, שנמצאת כיום בפירוק, הפעילה בעבר עסק הידוע בשם "מסעדת ווק". חברת ווק אפ תאי, שהוקמה במרץ 2008, שכרה ממנה את המקום והחלה בהכנות לפתיחת מסעדה בשם "ווק".

מיד כשנודע למפרק הזמני של חברת וולק, עו"ד שחר כהן, על השימוש בשם, הוא פנה אליה בדרישה להימנע מלעשות שימוש בכל סממן עסקי שיש בו דמיון לסממנים העסקיים, בהם עשתה שימוש מסעדת ווק הישנה, בשל הפרה של זכויות הקניין הרוחני ופגיעה במוניטין של החברות בפירוק זמני.

"לא מדובר בשני עסקים מתחרים, המפעילים זה לצד זה עסק דומה", קובעת השופטת, "כי כבר היום ברור שאין בדעת המפרק הזמני להפעיל את עסקי החברות אלא בדעתו למכור אותם. המוניטין הוא נכס בעל ערך כלכלי".

לגבי קיומו של מוניטין, ציינה הנשיאה גילאור כי מסעדת ווק הישנה פעלה למעלה מעשור באותו מתחם מסחרי, ובאותו השם. להוכחת המוניטין ומידת הפופולאריות של המסעדה הישנה, צירף המפרק הזמני תגובת גולשים, שהקימו קבוצה ברשת החברתית פייסבוק הקוראת לפתיחה מחודשת של המסעדה ומתארת את אהבתם למאכלים שנמכרו במסעדה.

השופטת הבהירה כי דווקא הפעולות של המסעדה החדשה - בחירת מיקום המסעדה, השם, ושימוש במספר הטלפון של המסעדה הישנה, היו ראיה טובה ומשמעותית לעצם הקיום של המוניטין. יותר מכך, במקביל לביצוע עבודות שיפוץ, נתלה על ידי המסעדה החדשה שלט ועליו כתוב "בקרוב הווק יחזור".

חברת ווק אפ תאי חוייבה לשלם בשלב זה 10,000 שקלים, והמפרק הזמני ידאג להערכת שווי של המוניטין של מסעדת הווק הישנה ולאחר מכן תחליט השופטת על הפיצוי המלא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות