אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקבוצת דלק מכחישים כי החברה עומדת למכירה צילום: מיכאל קרמר

בקבוצת דלק מכחישים כי החברה עומדת למכירה

בחברת הביטוח ובקבוצת האם שוללים את הפרסומים הבוקר לפיהם החליטו בדלק להעמיד את חברת הביטוח למכירה בעקבות מצוקת אשראי אליה נקלעה. מניית הפניקס ירדה ב-70% מתחילת השנה

13.10.2008, 09:51 | איתן כהן

חברת הביטוח הפניקס מכחישה הבוקר (ב') את הפרסומים, לפיהם קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, העמידה אותה למכירה. על פי פרסומים אלה, קבוצת דלק, בעלת השליטה בחברת הביטוח, העמידה אותה למכירה בשל מצוקת אשראי אליה נקלעה, בשל המצב הקשה בשווקים. בפניקס מיהרו לשלול את האפשרות והכחישו את המידע לפיו הם מונחים על המדף. "המידע לפיו הפניקס מוצעת למכירה אינו נכון", ציינו בחברה.

להכחשה הגורפת הצטרף הבוקר גם יו"ר קבוצת דלק, גבי לסט, שאמר כי "הידיעות משוללות כל יסוד, לא נכונות ומיותרות - אין בכוונתנו למכור את אחזקותינו בחברת הביטוח". יו"ר דלק אמר כי האחזקה בחברת הפניקס הינה אסטרטגית בעבור קבוצת דלק וכי ראשי הקבוצה לא קיימו כל מגעים למכירת האחזקות בחברת הפניקס.

הפניקס, בניהולו של יהלי שפי, נמצאת בתקופה קשה כשברקע המשבר בשוק ההון, שמשפיע לרעה על תוצאותיה הכספיות. במחצית הראשונה של 2008 ירדו רווחיה של הפניקס ב-89% לעומת המחצית המקבילה ב-2007 והסתכמו ב-38.4 מיליון שקל בלבד. תמונה דומה נרשמה גם ברבעון השני של השנה, כשהרווח הנקי הגיע ל-6.2 מיליון שקל בלבד זאת לעומת רווח של 195 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

התוצאות הכספיות שהציגה הפניקס השפיעו גם על התנהגות מניית החברה, שהשילה מערכה כ-70% מתחילת השנה. הצניחה החופשית במנייה הביאה את הפניקס להיסחר לפי שווי של 1.01 מיליארד שקל ולאבד את המקום הרביעי בשווי שוק חברות הביטוח למנורה מבטחים, ששווייה עומד כיום על 1.29 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות