אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"התייעלות בניהול המרחב האווירי באירופה תחסוך 5 מיליארד יורו"

"התייעלות בניהול המרחב האווירי באירופה תחסוך 5 מיליארד יורו"

אומר מנכ"ל יאט"א בביקור בתערוכה לייעול השימוש בדלק בענף התעופה. "ממשלות חושבות ירוק ורואות מזומנים, ולכן אנחנו מקבלים מס אחרי מס בשם השמירה על הסביבה"

13.10.2008, 20:47 | יסמין גיל

"ממשלות חושבות ירוק ורואות מזומנים, ולכן אנחנו מקבלים מס אחרי מס בשם השמירה על הסביבה", כך אומר מנכ"ל יאט"א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי), ג'יובאני ביסינאני, בעת ביקורו בנמל התעופה סכיפול באמסטרדם, בתערוכה שהציגה פתרונות להתייעלות בשימוש בדלק בענף התעופה.

בדבריו הזכיר ביסינאני את המס הירוק שהטילה לאחרונה ממשלת הולנד על הנוסעים, שממריאים מנמלי התעופה במדינה, ואמר: "המס הזה שודד את תעשיית התעופה ממזומנים, שיכולים להיות מושקעים בטכנולוגיה, ואין כל ערובה שהכספים שנאספים מושקעים בפרויקטים רלוונטיים לסביבה".

"בואו נבהיר עובדה אחת", אמר מנכ"ל יאט"א. "תרומת התעופה לשינוי האקלים היא 2%. תעופה היא חלק קטן מבעיה גדולה, אולם אנחנו נחושים להיות חלק מהפתרון. מטרתנו היא לומר לנוסעים שאנו מתייחסים ברצינות לנושא הסביבה".

ביסינאני אמר שמציאת פתרונות לחסכון בדלק בתעופה, לא רק שיתרמו לסביבה, אלא גם יסייעו לענף מבחינה כספית, במשבר הנוכחי שבו הוא שרוי עם עליית מחירי הדלק: "בין 2004 ל-2007 יאט"א חסכה 44.5 מיליון טונה של פליטת פחמן דו חמצני, השווים ל-7.7 מיליארד דולר בהוצאות דלק. רק השנה חסכנו עוד 13.5 מיליון טונה פליטת פחמן דו חמצני, השווים ל-4.6 מיליארד דולר".

בין הפתרונות שהציע: השקעה בטכנולוגיות חדשות, שימוש בתשתיות יעילות, וקיצור נתיבים על ידי שיפור הניווט האווירי. זאת, על ידי ניהול בקרה אווירית אחידה באירופה, שאמורה "ליצור סדר בבאלגן של 35 בקרי תנועה אווירית כיום".

לדברי מנכ"ל יאט"א, התייעלות בניהול המרחב האווירי באירופה תביא לחיסכון של 16 מיליון טונה פליטת פחמן דו חמצני ולמעלה מ-5 מיליארד יורו בחשבון הוצאות הדלק - מדי שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות