אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסות אסיה: יום שני של עליות חדות; הניקיי זינק בכ-14% צילום: בלומברג

בורסות אסיה: יום שני של עליות חדות; הניקיי זינק בכ-14%

זו העלייה היומית גבוהה ביותר של הניקיי מעולם. ההנג סאנג בהונג קונג עלה ב-3.2%, בורסת סין ננעלה בירידה של 2.7%. בטייוואן עלתה הבורסה ב-5.4% ובבורסת דרום קוריאה עלה מדד הקוספי ב6.2%. בורסות אוסטרליה עלתה ב-3.7%

14.10.2008, 11:40 | ענת ציפקין

הצהרת ממשלת ארה"ב  הברית כי תשקיע 250 מיליארד דולר בבנקים אמריקאיים, ביניהם גולדמן סאקס, סיטי גרופ ואחרים נתנה זריקת עידד לשוק המניות באסיה הבוקר. גם תוכנית החילוץ האירופית למערכת הבנקאות, המסתכמת בכ-1.8 טריליון דולר מצד צרפת, גרמניה, ספרד הולנד ואוסטרליה שלחה את מניות בורסות דרום מזרח אסיה לשיאים.

 

הניקיי זינק בכ-14.15% - העלייה היומית הגבוהה ביותר אי פעם, זאת לאחר שסיים את השבוע הגרוע ביותר ב-59 שנותיו.

 

שיא בעלייה היומית לניקיי היפני, צילום: בלומברג שיא בעלייה היומית לניקיי היפני | צילום: בלומברג שיא בעלייה היומית לניקיי היפני, צילום: בלומברג
ההנג סאנג בהונג קונג טיפס ב-3.2%, בורסת סין ננעלה בירידה של 2.7%. בטייוואן עלתה הבורסה ב-5.4% ובבורסת דרום קוריאה עלה מדד הקוספי ב6.2%. בורסות אוסטרליה עלתה ב-3.7%. בהודו עלתה הבורסה ב-1.8%.

 

מנייות סוני, טויוטה, הונדה זינקו בין 14% ל-17%. גם מניות חברות הפיננסיים עעלו. מניית מיצובישי פיינשל טיפסה ב-10%, גם מניית ענקית הפיננסיים סומיטומו עלתה ב-14%. מניית national bank of australia זינקה ב-9% לאחר שממשלת אוסטרליה הודיעה על תוכנית ממשלתית לעזרה מקיפה לסקטור הפיננסי. גם מדד MSCI ASIA טיפס הבוקר ב-9.3% וגם הוא רשם את העלייה היומית החדה שלו בעשר השנים האחרונות. עד עתה איבד המדד 39% מתחילת השנה על רקע המיתון העמוק אליו צועדים השווקים בדרום מזרח אסיה.

 

במקביל לעליות שערים נאות אלו, צנח הין היפני ב-0.7% אל מול הדולר ל-102.7 ין לדולר, ובכך משלים יום רביעי רצוף של ירידות.

 

עם זאת, המהלכים של ממשלות אירופה וארה"ב משפיעים לחיוב על שיעור הריבית הבין בנקאית. שיעור הליבור (הדולרית) שנרשם בסינגפור נפל ב-0.13% אתמול ל-4.66%.

 

שיא בעלייה היומית של הדאו ג'ונס

 

אמש עלו המדדים המובילים בוול סטריט בכ-10%: דאו ג'ונס עלה ב-11.08% לרמה של 9,387 נקודות, נאסד"ק עלה ב-11.81% ל-1,844 נקודות, ומדד S&P 500 עלה ב-11.58% ל-1,003 נקודות. דאו ג'ונס רשם את העלייה היומית החדה ביותר מעולם.

 

העליות החדות בוול סטריט נרשמו לאחר שגם בבורסות אסיה נרשמו עליות חדות. בהמשך נרשמו גם עליות חדות באירופה, בעקבות אישור תוכניות ההצלה, עליה הודיעו 15 מדינות באירופה. תוכנית ההצלה אמורה להביא להזרמת הון מיידית בעזרת מתן הלוואות בלי מוגבלות לתקופות קצרות, בריביות קבועות, וכמו כן מכירת אג"ח, מתן ערבויות לחובות הבנקים ועוד. עלות התוכנית ברחבי אירופה אינה ידועה עדיין, אך הערכות הן כי מדובר לכל הפחות במאות מיליארדי דולרים. פעולות דומות אושרו גם ברוסיה ואוסטרליה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות