אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם חיים כצמן מתכנן גיוס נוסף?

האם חיים כצמן מתכנן גיוס נוסף?

גזית אינק מתכוונת להגדיל את ההון הרשום שלה מ-150 מיליון מניות ל-350 מיליון, צעד שעשוי ללמד על רצון להגדיל את קופת המזומנים של החברה לקראת רכישות אפשריות נוספות בעתיד

16.10.2008, 07:04 | נעמה סיקולר

גזית אינק, החברה-אם של גזית גלוב, הודיעה אתמול (ד') כי תזמן אסיפה כללית של בעלי המניות כדי להגדיל את ההון הרשום של החברה. גזית מתכוונת להגדיל את הון המניות מרמה של 150 מיליון היום ל־350 מיליון מניות לאחר המהלך.

הון מניות רשום הוא סך כל ההון שבידי החברה. מניות שמוקצות למשקיעים הן המניות המונפקות של החברה, כך שגידול של יותר מפי שניים במספר המניות הרשום של החברה עשוי לשמש אותה בעתיד גם בהנפקה שבה תגדיל את הון המניות המונפק שלה - הנפקה גדולה או רצף של הנפקות של מניות וניירות ערך הניתנים להמרה, למשל באמצעות הנפקת זכויות.

הגם שהשווקים לא מאפשרים כרגע גיוס כלשהו ובגזית לא הודיעו על כוונה מיידית לצאת בגיוס כזה, שני מהלכים שביצעה בתקופה האחרונה מלמדים על ניסיונות של הקבוצה להגדיל את קופת המזומנים של החברה.

דורי סגל. לנצל הזדמנויות של שוק יורד, צילום: אוראל כהן דורי סגל. לנצל הזדמנויות של שוק יורד | צילום: אוראל כהן דורי סגל. לנצל הזדמנויות של שוק יורד, צילום: אוראל כהן

אקוויטי וואן, החברה־בת של גזית גלוב, המרכזת את פעילותה בתחום המרכזים המסחריים בארצות הברית, גייסה בתחילת החודש בוול סטריט 55 מיליון דולר בהנפקת מניות, ובחודש שעבר גייסה גזית בעצמה 159 מיליון שקל ממוסדיים להחלפת חוב קיים של החברה (באמצעות הרחבת אג"ח קיימת). היא אף המתיקה את הגיוס בעבור המוסדיים באופציה לשלוש שנים לרכישת נתח ממניות אורמת של משפחת ברוניצקי - שבה היא מחזיקה ב־19.4%.

הגדלת המזומנים עשויה לאפשר לחברה לבצע רכישה גדולה, מהלך שהוא כמעט מתבקש במצב השווקים של היום. קברניטי החברה - חיים כצמן ודורי סגל - התבטאו לא אחת לגבי ההזדמנויות שמעניק שוק יורד לביצוע השקעות גדולות בתחום הנדל"ן. דברים ברוח זו אף נשמעו, לדברי אנליסטים, בכנס שוק ההון האחרון של החברה.

ביולי השנה אמר דורי סגל ל"כלכליסט": "אנחנו מנצלים הזדמנויות, ואפילו הגברנו קצת את הפעילות בצפון אמריקה בחצי השנה האחרונה. אם ב-2007-2006 לחצנו על הבלמים, אני יכול בהחלט לומר שהורדנו עכשיו את הרגל מהבלמים. אנחנו לא פועלים בפול גז אבל אנחנו פועלים".

מחפשים מציאות בשוק היורד, צילום: אוראל כהן מחפשים מציאות בשוק היורד | צילום: אוראל כהן מחפשים מציאות בשוק היורד, צילום: אוראל כהן

סביר להניח שבימים אלה מחפשת גזית באמצעות זרועות הנדל"ן שלה ברחבי העולם הזדמנויות לרכישת חברות העוסקות בתחומי פעילות משיקים לשלה - תחום המרכזים המסחריים מעוגני הסופרמרקטים - במחירים אטרקטיביים, מדיניות שאף הביאה אותה לבצע לאחרונה את השקעת הענק בחברת אטריום האוסטרית החולשת על עשרות מרכזים מסחריים במזרח ובמערב אירופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות