אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלוויה: עשה זאת בעצמך צילום מסך: www.mywonderfullife.com

הלוויה: עשה זאת בעצמך

אתר חדש מאפשר לך לתכנן את האירוע היחיד שבו בוודאות לא תיקח חלק אקטיבי: הלווייתך. הוא מאפשר למנוח-לעתיד להשאיר שלל זכרונות למוקירי זכרו העתידיים

16.10.2008, 14:11 | יוסי גורביץ
סטארט-אפ חדש ומבטיח, MyWonderfulLife שמו, הוקם החודש במינסוטה שבארה"ב, והוא מאפשר למשתמשים לארגן מראש את הלווייתם בפרטי פרטים.

באמצעות מגוון תפריטים, יכול המשתמש להנציח את עצמו בעודו בחיים. ראשית, הוא בוחר באיזה סוג של לוויה הוא מעוניין (קבורה רגילה, קבורה 'ירוקה', שריפה, או תרומת גופתו למדע); לאחר מכן את סוג טקס ההלוויה (פתוח לקהל, למשפחה בלבד, לחברים בלבד); את סוג הטקסים שיגיעו, או לא יגיעו, לאחר הקבורה; מי ידבר במהלך הטקס; ארגונים שעבורם יש לתרום לצדקה לזכרו, ועוד.

אל תיתן למוות לבוא לך כהפתעה, היה ערוך: MyWonderfulLife, צילום מסך: www.mywonderfullife.com אל תיתן למוות לבוא לך כהפתעה, היה ערוך: MyWonderfulLife | צילום מסך: www.mywonderfullife.com אל תיתן למוות לבוא לך כהפתעה, היה ערוך: MyWonderfulLife, צילום מסך: www.mywonderfullife.com

משתמשים נרקיסיסטיים במיוחד יכולים לבחור תמונות שיוקרנו במהלך הלווייתם, את המוזיקה שתושמע, לכתוב את טקסט האבל על עצמם ולעצב את מצבתם העתידית. הם יכולים לכתוב מכתבים אחרונים לאנשים אחרים, שייקראו לאחר ההלוויה, ואף לתאר את עצמם ואת הישגי העבר שלהם, באם היו כאלה. האתר מציג למשתמשים את "שאלון פרוסט", שחיבר הסופר הצרפתי מרסל פרוסט ושאמור לתת תמונה מדויקת ככל האפשר של אישיותו של המנוח-לעתיד. המשתמש אף יכול להודיע למוקיר זכרו מה היו הערכים שהחזיק בהם, - או, אם לדייק, "מה הייתי רוצה לספר לאהובי על ערכיי" - או לצטט את יצירות הספרות האהובות עליו.

המשתמש יכול גם לפרט את צוואתו – אם כי סביר להניח שהערך המשפטי של צוואת MyWonderfulLife מוטל בספק, ולא רצוי להתייחס אליה במקום צוואה משפטית מן המניין. האתר מבקש מהמשתמשים שלא להזין לו סיסמאות או מספרי חשבונות בנק.

לאחר בניית הפרופיל, יכול המשתמש לציין עד שישה "מלאכים" – אנשים קרובים לו, שיעודכנו במייל על ידי האתר מדי חצי שנה. המלאכים יקבלו קישור שיוביל אותם להנחיות המפורטות שהשאיר המנוח. למה זה טוב? משום שלעיתים קרובות אנשים כותבים את הנחיות הלוויה שלהם בצוואתם – אבל הצוואה נקראת, ברוב המקרים, רק לאחר טקס הקבורה.

MyWonderfulLife מציע את שירותיו בחינם, ובהתחשב בכך שהוא איננו מציג מודעות למבקריו, המודל העסקי שלו נראה מעורפל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות