אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"נראה ש-2008 תהיה השנה הגרועה בהיסטוריה של קרנות הגידור"

"נראה ש-2008 תהיה השנה הגרועה בהיסטוריה של קרנות הגידור"

כך לדברי קנת' היינץ, נשיא חברת הדג' פאנד ריסרץ'; ברבעון השלישי השנה התכווצה תעשיית קרנות הגידור ב-11%

18.10.2008, 16:23 | סוכנויות הידיעות
המשבר הפיננסי החמור שפקד את וול-סטריט לא דילג גם על קרנות הגידור. מנתונים שפורסמו במהלך סוף השבוע בארצות הברית עולה כי ברבעון השלישי של השנה התכווצה תעשיית קרנות הגידור ב-11% לאחר שמשקיעים מאוכזבים משכו מהקרנות סכום שיא של 31 מיליארד.

עוד עולה מהנתונים, אשר פורסמו על-ידי חברת המחקר הדג' פאנד ריסרץ', רשמו קרנות הגידור ברבעון השלישי תשואה שלילית ממוצעת של 8.85%, ואילו בחישוב שנתי נרשמה ירידה של 18% בתשואת הקרנות. על-פי הערכות צפויה המגמה להימשך גם במהלך הרבעון הרביעי של השנה.

"עם הפסדים במהלך חודש אוקטובר, נראה כי שנת 2008 תהיה הגרועה ביותר בהיסטוריה של קרנות הגידור הן מבחינת הביצועים והן מבחינת תזרים ההון", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס קנת' היינץ, נשיא חברת המחקר. לדבריו, המשקיעים משכו את ההון מחשש שהקרנות עשויות להיקלע לקשיים וכמחאה על דמי הניהול הגבוהים.

בשבועות האחרונים הודיעו מספר קרנות גידור כי בכוונתן לסיים את פעילותן בעקבות הפסדים כבדים, אשר להערכת מנהליהן לא יהיו ניתנים לצמצום. דוגמא לכך היא חברת היילנד קפיטל מנג'מנט אשר הודיעה בשבוע האחרון כי תסגור שתיים מחמשת הקרנות שבבעלותה, אשר ניהלו הון משותף של 1.5 מיליארד דולר.

בתום הרבעון השלישי של השנה היה היקף הנכסים שברשות קרנות הגידור 1.72 טריליון דולר, זאת לעומת 1.93 טריליון דולר בתום הרבעון השני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות