אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב תקיים ועידה בינלאומית בעניין המשבר הפיננסי צילום: בלומברג

ארה"ב תקיים ועידה בינלאומית בעניין המשבר הפיננסי

בוועידה ישתתפו נציגים של המדינות המתועשות והמתפתחות; בוש: "המשימה הראשונה היא יצוב השווקים הפיננסיים, ולמען ביצוע מטרה זו הכרחי שיתוף פעולה בין כל המדינות"

19.10.2008, 08:35 | ענת ציפקין

מנהיגי ארצות הברית, צרפת והאיחוד האירופי יבקשו משאר מנהיגי העולם להצטרף אליהם בקיום סדרת מפגשי פסגה עולמיים. הפגישה הראשונה תיערך בארצות הברית, מיד לאחר הבחירות הנשיאותיות שייתקיימו ב-4 לנובמבר. שלושת המנהיגים קראו במשותף לשאר מדינות העולם "להגביר את שיתוף הפעולה הבינלאומי על מנת להתגבר על האתגרים העומדים בפני הכלכלה העולמית".

 

לדברי בוש "המשימה הראשונה היא יצוב השווקים הפיננסיים, ולמען ביצוע מטרה זו הכרחי שיתוף פעולה בין כל המדינות, כי כולנו עוברים את המשבר הזה יחד". בוש הוסיף כי מטרה נוספת היא בניית צעדי הגנה בפני משברים דומים בעתיד וחיזוקו של השוק החופשי ועקרונות הקפיטליזם הדמוקרטי.

 

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי הוסיף כי "צרפת תשמח לשתף פעולה עם האמריקאים ולייצר את הקפיטליזם החדש של המאה ה-21". סרקוזי ובארוסו, נציב האיחוד האירופי, דוחקים בבוש לכלול בסדר היום דיון בהקשחת הרגולציה והפיקוח על בנקים הפועלים בכמה מדינות. הרגולציה תפקח בין היתר על קרנות הגידור, תייצר הנחיות חדשות לסוכנויות דירוג האשראי ותגביל את תשלומי הבכירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות