אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועץ כלכלי בכיר של בוש: חלקים מארה"ב כבר נמצאים במיתון צילום: בלומברג

יועץ כלכלי בכיר של בוש: חלקים מארה"ב כבר נמצאים במיתון

אדוארד לזר, יו"ר מועצת היועצים הכלכליים: "שיעורי האבטלה בכמה אזורים גבוהים בהרבה מהממוצע הארצי, אך התוכנית של הממשל לתמוך בשוקי האשראי תביא הקלה בקרוב"

20.10.2008, 08:30 | סוכנויות הידיעות
חלקים מארצות הברית כבר נמצאים במיתון, ונאבקים עם שיעורי אבטלה גבוהים, אך התכנית של הממשל לתמוך בשוקי האשראי תביא הקלה בקרוב, כך אמר אתמול היועץ הכלכלי הבכיר של הבית הלבן.

"אנחנו רואים דברים שכל אחד יאפיין כמיתון ברמה חלקים של המדינה" אמר היועץ, אדוארד לזר, יושב ראש מועצת היועצים הכלכליים, בראיון לרשת CNN אתמול (א') בערב. הוא הוסיף כי שיעורי האבטלה בכמה אזורים גבוהים בהרבה מהנתון הארצי של 6.1%.

עם זאת, לזר הביע אופטימיות ואמר כי הממשל נקט בצעדים הנכונים כדי להוציא את שוקי האשראי מקיפאון ולהזרים הלוואות לעסקים ולצרכנים. לטענתו, סימנים ראשונים של התאוששות כבר נראים בשטח, למרות שהטבה משמעותית תהיה רק בעוד כמה חודשים.

"הבנקים מוכנים עכשיו להלוות זה לזה, ויש לכך חשיבות עצומה, מפני שהבעיה העיקרית הייתה חוסר האמון של הבנקים וחוסר הרצון שלהם לסמוך זה על זה", הוסיף לזר. לדבריו, כאשר ההלוואות מתחדשות, זרימת הכסף לכל חלקי הכלכלה תורגש מיד.

לזר הביע בטחון ש"המספרים הלכים בכיוון הנכון". הוא אמר שהגרעון התקציבי של ארה"ב יגדל בשל עלות תכנית ההצלה, אך לא נקב במספר מדויק. "חשוב לצמצם את הגרעון אך כרגע החשוב ביותר הוא לשנות את כיוון הכלכלה", סיכם לזר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות