אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השמפניה היקרה בעולם הגיעה לארץ - 2 בקבוקים כבר נמכרו צילום: שלמה פפירבלט

השמפניה היקרה בעולם הגיעה לארץ - 2 בקבוקים כבר נמכרו

מחיר שמפניית "קרוג, קלו ד'אמבוניי 1995" עומד על 20 אלף שקלים לבקבוק. ארבעה מתוך 1,500 הבקבוקים ששווקו, הובאו למכירה בארץ

21.10.2008, 16:50 | שלמה פפירבלט

למרות המשבר הכלכלי - ואולי בגללו - הגיעו השבוע לישראל בקבוקים מהשמפניה "קרוג, קלו ד'אמבוניי 1995", מהיקרות ביותר בהיסטוריה של יין שזה עתה שווק: 20 אלף שקלים לבקבוק. נמסר, כי שני אנשי עסקים ישראלים כבר רכשו כל אחד בקבוק לעצמו.

השמפניה הזאת, אשר רק 1,500 בקבוקים מסוגה יוצרו, עשויה מענבי פינו נואר של כרם קטן, 2.75 דונם שטחו, מוקף חומה, בכפר אמבוניי בחבל שמפניה, הנחשב ליוצא דופן באיכותו. הבציר של 1995 היה אולטימטיבי, היין תסס בחביות עץ קטנות, והשמפניה נשמרה להתיישנות במרתפי היקב של קרוג משך 12 שנה.

כאשר נטעמה, גמרו עליה המומחים את ההלל. הם מצאו בארומות שלה "בריוש טרי, שקדים קלויים, תבלינים מסוכרים ופרי יער אדום". כאשר יצאה לשוק לפני חודשיים, רכש מלון היוקרה הלונדוני Connaught תריסר בקבוקים ממנה, עבור האורחים בבר המלון - במחיר של 780 ליש"ט לכוס.

ארבעה מתוך 1,500 הבקבוקים ששווקו, הובאו למכירה בארץ (ע"י חברת האלכוהול "קבוצת צרפת ישראל"), ונודע כאמור כי שניים מהם כבר נמכרו. הבקבוק האחד לתושב תל אביב, בעל עסקים בינלאומיים, שרכש את השמפניה לחתונת בתו. הבקבוק השני לאיש עסקים מהרצליה, כמתנה ליום הולדתה של רעייתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות