אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר עיקולי הבתים בארה"ב זינק ב-71% ברבעון השלישי צילום: בלומברג

מספר עיקולי הבתים בארה"ב זינק ב-71% ברבעון השלישי

עד סוף השנה צפוי להגיע מספר העיקולים לכמיליון בתים בסך הכל - שליש ממספר הבתים הכולל שהועמדו למכירה בשל אי-יכולת להחזיר את תשלומי המשכנתא. ממשל בוש שוקל הזרמת 40 מיליארד דולר לבנקים כדי שיהפכו את המשכנתאות לנוחות יותר ויעצרו את העיקולים

23.10.2008, 14:00 | סוכנויות הידיעות
מספר עיקולי הבתים בארה"ב זינק ב-71% ברבעון השלישי לעומת התקופה המקבילה ב-2007, כך לפי נתונים שפורסמו היום (ה') בארה"ב ע"י חברת RealityTrac .כ-776 אלף בתים נמצאו בשלבים שונים של תהליך העיקול בין החודשים יולי וספטמבר. 

החברה מצפה שהעיקולים יעברו את מיליון הבתים עד סוף השנה, מספר שיהווה שליש מכל שוק הבתים שהועמדו למכירה בארה"ב, בשל אי-יכולת להשלים את תשלומי המשכנתא. הצטברות הבתים המעוקלים בשוק צפוי להוריד באופן חד את מחירי הדיור באזורים רבים. 250 אלף בתים עוקלו בפועל ברבעון השלישי, מתוכן 81 אלף בתים שעוקלו רק בחודש האחרון.

בצל נתונים אלה פורסם הבוקר, כי ממשל בוש שוקל תוכנית של 40 מיליארד דולר שאמורה לעצור את עיקולי הבתים. העיתון "וול סטריט ג'ורנל" מדווח ששילה בר, ראש חברת ביטוח הפקדונות הפדרלית, תציע מתן תמריצים לבנקים וחברות שירותים פיננסיים כדי שיהפכו משכנתאות שהחייבים לא יכולים לשלם להלוואות נוחות יותר לתשלום. לפי העיתון, בר אמורה להגיש את הצעתה היום לסנאט והיא תישקל יחד עם שורה של הצעות אחרות.

דוברת הבית הלבן סירבה להגיב לשאלה האם הנשיא בוש תומך בהצעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות