אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל הסוכנות להגנת הסביבה בארה"ב: לא נקל בדרישות לתעשייה בעקבות המשבר צילום: עזר פישלר

מנהל הסוכנות להגנת הסביבה בארה"ב: לא נקל בדרישות לתעשייה בעקבות המשבר

סטיבן ג'ונסון, המבקר בימים אלה בישראל, אמר ל"כלכליסט" כי למרות המשבר הכלכלי, משרדו ימשיך לדרוש מחברות לעמוד בכל התקנות והדרישות הנוגעות לשמירה על איכות הסביבה

23.10.2008, 19:14 | גלית שפיר

מנהל הסוכנות להגנת הסביבה של ארה"ב (EPA), סטיבן ג'ונסון, אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי משרדו לא יקל בדרישות לתעשייה בעקבות המשבר הכלכלי. ג'ונסון, שמבקר בימים אלו בישראל והתארח היום בפאנל מקצועי באוניברסטת תל אביב, אמר: "אנחנו נמשיך לדרוש מחברות לעמוד בכל התקנות והדרישות והמשבר זוהי הזדמנות".

עוד אמר ג'ונסון, כי המשבר לא שינה את תוכניותיו ארוכות הטווח של המשרד. "רק בשבוע שעבר חתמנו על רגולציה חדשה שמפחיתה את כמות העופרת באוויר פי 10. השינוי בחוק נעשה לאחר 30 שנה", אמר ג'ונסון. עם פרוץ המשבר הכלכלי אמר ג'ונסון כי קיבל טלפון מהנשיא בוש, שקורא לו להיות חלק מצוות ההתייעצויות לגבי המשבר. "לפני 25 שנה זה לא היה קורה ולא הייתי מקבל טלפון", אומר מנהל הסוכנות.

ג'ונסון, שלו 27 שנות ניסיון בסוכנות להגנת הסביבה בארה"ב, הגיע אתמול לישראל לביקור בן ארבעה ימים לאחר שביקר בירדן. במהלך הביקור נפגש ג'ונסון עם השר להגנת הסביבה, גדעון עזרא. שני הנושאים העיקריים שעלו בשיחה בין השניים היו משבר המים והטיפול בחומרים מסוכנים. לדבריו ג'ונסון, "החלטנו במהלך הפגישה להמשיך להחליף דעות מקצועיות בין שתי המדינות. זאת בהמשך למזכר הבנות שנחתם בשנת 2005 בין ישראל לארה"ב".

איך התרשמת מהטיפול בנושא הסביבתי בישראל?

"הצוות כאן בישראל מאד מקצועי ומחויב לטיפול בנושא הסביבה", סיכם  ג'ונסון. 

ציפי איסר איציק, מנכ"ל אדם טבע ודין אמרה בתגובה לביקור: "העולם חווה היום שני משברים גלובליים - המשבר הכלכלי ומשבר האקלים. אני בהחלט מסכימה עם הגישה של ראש ה-EPA שיש לראות במשבר הזדמנות למעבר מבועת האשראי שהתפוצצה לנו למעבר להשקעה בטכנולוגיות האמיתיות שיובילו להפחתת פליטות גזי החממה".

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "לפני מספר חודשים הזמין השר גדעון עזרא את מנהל ה-EPA לבקר בישראל, מתוך מטרה להדק את הקשרים המקצועיים בין שני הגופים, ליישום גישות יעילות יותר לשמירה על הסביבה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות