אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל יאט"א על תנועת הנוסעים העולמית בספטמבר: "לא ראינו ירידה כזאת מאז מגפת הסארס ב-2003" צילום: בלומברג

מנכ"ל יאט"א על תנועת הנוסעים העולמית בספטמבר: "לא ראינו ירידה כזאת מאז מגפת הסארס ב-2003"

מנתוני ארגון חברות התעופה הבינלאומי עולה שתנועת הנוסעים בספטמבר ירדה ב-2.9%, ותנועת המטענים צנחה ב-7.7% בהשוואה לספטמבר 2007. "במצב כזה ההפסדים עלולים להיות עמוקים יותר מהתחזית שלנו ל-5.2 מיליארד דולר השנה", אמר המנכ"ל

24.10.2008, 10:48 | יסמין גיל

לאחר ההתאוששות הקלה עם ירידת מחירי הדלק, מתמודדות כעת חברות התעופה בעולם גם עם המשבר הפיננסי: מנתונים שמפרסם היום (ו') ארגון חברת התעופה הבינלאומי (יאט"א), עולה שתנועת הנוסעים בספטמבר ירדה ב-2.9%, ותנועת המטענים צנחה ב-7.7% בהשוואה לחודש המקביל אשתקד.

"ההידרדרות בתנועה היא מהירה באופן מדאיג", אמר ג'יובאני ביסינאני, מנכ"ל יאט"א, "לא ראינו ירידה כזאת בתנועת הנוסעים מאז התפשטות מגפת הסארס ב-2003. אפילו החדשות הטובות שמחיר הדלק ירד, אינן מספיקות כדי לפצות על השפעת הירידה בביקוש. במצב כזה ההפסדים עלולים להיות עמוקים יותר מהתחזית שלנו ל-5.2 מיליארד דולר השנה".

גם צמצומי הקיבולת של חברות התעופה בחודשים האחרונים, לא עזרו לצניחה בביקושים. מנתוני יאט"א עולה שבספטמבר חלה ירידה בתנועת הנוסעים במרבית אזורי העולם, למעט אצל המובילים באמריקה הלטינית, שם נרשמה עלייה של 1.7%. אולם גם כאן מדובר בירידה לעומת העלייה של 11.9% שנרשמה באזור זה באוגוסט. ההשפעה של ההאטה הכלכלית הגלובלית הביאה לירידה של 6.8% בתנועת המובילים באזור אסיה והפסיפיק בספטמבר. המובילים בצפון אמריקה רשמו ירידה של 0.9%, המובילים באירופה ירידה של 0.5%, ואלו שבמזרח התיכון ירידה של 2.8%. באפריקה המובילים רשמו ירידה של 7.8%.

יצוין כי מהנתונים הכוללים של תשעת החודשים הראשונים של השנה עולה כי חלה עלייה של 3.3% בלבד בתנועת הנוסעים בעולם, בהשוואה לינואר עד ספטמבר 2007 - כאשר גידולים חלו בכל אזורי העולם, למעט ירידה של 2.8% אצל המובילים באפריקה. לשם השוואה, בתשעת החודשים הראשונים של 2007 נרשמה עלייה של 7.3% בתנועת הנוסעים, לעומת 2006.

מבחינת תנועת המטען בספטמבר, ביאט"א מסבירים שמדובר בירידה החדה ביותר מאז התפוצצות בועת ההיי טק ב-2001. הצניחה החדה ביותר - של 10.6%, נרשמה אצל מובילי אסיה והפסיפיק, השחקנים הגדולים ביותר בשוק בתחום המטענים האוויריים. באירופה ובצפון אמריקה נרשמו ירידות של 6.8% ו-6% בהתאמה, בתנועת המטען בחודש שעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות