אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת התעופה אייר פראנס-KLM מפרסמת אזהרת רווח צילום: בלומברג

חברת התעופה אייר פראנס-KLM מפרסמת אזהרת רווח

נוכח המשבר הגלובלי וירידה במספר הנוסעים מתקשה החברה לעמוד ביעד הרווח של מיליארד יורו; כדי להפחית בהוצאותיה הקפיאה החברה תוכניות התרחבות

25.10.2008, 11:11 | סוכנויות הידיעות

חברת התעופה הגדולה באירופה אייר פראנס-KLM מפרסמת אזהרת רווח וצופה ירידה בהכנסות ועלייה בהפסדים על רקע המשבר הכלכלי הגלובאלי שפגע קשות בענף התעופה.

בהודעה רשמית שמסרו ראשי החברה נאמר כי "בהתחשב התנאים השוררים בשווקים, החברה תתקשה לעמוד ביעד הרווחים שנקבע לשנה הקרובה ולעמוד ברף של מיליארד יורו". עוד נכתב כי מספר הנוסעים יורד בהתמדה ואנליסטים צופים כי המצב רק ילך ויחמיר.

בחברה הדגישו כי נקטו בשורה של צעדים על מנת להתייעל, להפחית בהוצאות ולשמור על מאזן חיובי. במסגרת אותם צעדים הוקפאו תוכניות התרחבות ובחורף הקרוב החברה צפויה להגדיל את מספר הטיסות שלה ב-1% בלבד - ולא ב-4% כפי שתכננו בתחילת השנה.

עוד במאי השנה אייר פראנס ו-KLM הזהירה כי הכנסותיה צפויות לרדת ב-30% לעומת אשתקד, אז הרוויחה החברה 1.41 מיליארד יורו. יחד עם זאת אז הודגש כי אם לא תחול הרעה נוספת בתנאי השוק החברה תצליח לסיים את השנה ברווח.

הזהרת הרווח באה ימים ספורים לאחר הודעה של החברה בדבר הפחתת היטל הדלק המהווה חלק ממרכיב מחיר כרטיסי הטיסה וחגיגות 75 שנה להיווסדה של אייר פראנס. בשנת 2003 היא מוזגה עם חברת התעופה ההולנדית KLM. השתיים טסות יחד ל-248 יעדים ברחבי העולם, ומחזיקות צי של 606 כלי טיס ולמעלה ממאה אלף עובדים. במהלך מרץ 2007 עד מרץ 2008 הטיסו השתיים 75 מיליון נוסעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות