אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: פיצריית טוני וספה מתרחבת ללונדון ולמינכן צילום: צביקה טישלר

בלעדי: פיצריית טוני וספה מתרחבת ללונדון ולמינכן

בצל המשבר ־ המסעדנים יורם וארי ירזין פורשים כנפיים לחו"ל: הסניפים צפויים להיפתח במרץ 2009 עם שותפים מקומיים. יורם ירזין: בפתיחת הסניף הלונדוני יושקעו כ-220 אלף ליש"ט ובפתיחת הסניף במינכן יושקעו כ-220 אלף יורו

27.10.2008, 07:14 | גלי וולוצקי

קבוצת טוני וספה, שבבעלות האחים יורם וארי ירזין, תפתח בפברואר־מרץ 2009 שני סניפים של פיצריית הבוטיק טוני וספה בחו"ל. הסניפים ייפתחו במינכן ובלונדון, עם שותפים מקומיים שאינם מעוניינים להיחשף. האחים ירזין הם הבעלים של החברות צרפת ישראל ותימקו ליבוא משקאות, ושותפים גם ברשת מוזס ובמסעדות זוזוברה, עד העצם, שניצריה וקפה איטליה. בטוני וספה שותפים לאחים ירזין גם יובל סלע ודוד פוגל, וכן טל שטרן והשף ליאון אלקלעי.

"חבר ישראלי שמתגורר בלונדון ביקר בארץ פעמיים בשנה החולפת והתפעל מהקונספט של טוני וספה. הוא הציע שנפתח סניף בלונדון, והחלטנו ללכת על זה", מספר יורם ירזין. "עם מינכן קרה בערך אותו הדבר. השותף שם הוא איש עסקים מקומי מתחום יבוא המזון ושותף במסעדה מקסיקנית".

סניף טוני וספה ברחוב דיזנגוף. הסניפים באירופה יציעו יותר סוגי פיצה עם בשר, צילום: צביקה טישלר סניף טוני וספה ברחוב דיזנגוף. הסניפים באירופה יציעו יותר סוגי פיצה עם בשר | צילום: צביקה טישלר סניף טוני וספה ברחוב דיזנגוף. הסניפים באירופה יציעו יותר סוגי פיצה עם בשר, צילום: צביקה טישלר

הסכמי השותפות שנחתמו עם השניים קובעים כי לקבוצת טוני וספה יהיו 75% מהבעלות, ואילו לשותפים המקומיים 25%. "ברור שההשקעה שלהם תהיה גדולה יותר מהשותפות שלהם בעסק", אומר ירזין, ומעריך כי בפתיחת הסניף הלונדוני יושקעו כ־220 אלף ליש"ט, ובפתיחת הסניף במינכן יושקעו כ־220 אלף יורו.

"המתווכים המקומיים מחפשים לנו מיקומים", מספר ירזין. "מחירי הנדל"ן באזורים שאנו מעוניינים בהם גבוהים יחסית, 80–100 ליש"ט למ"ר בלונדון, ו־60–80 יורו למ"ר במינכן, אבל ההערכה היא שהמחירים יירדו עכשיו בכ־25%, אז אנחנו מחכים ומחפשים את מיקום מתאים". בלונדון ייפתח הסניף באזור הסוהו, ואילו במינכן באזור האוניברסיטאות.

"הסניפים יהיו זהים מבחינת הקונספט, וגם הפיצות, אבל אנחנו כבר יודעים שתהיה הרבה יותר דרישה לפיצות הבשריות. יהיה יותר האם, יותר נקניקים ונקניקיות, שבארץ אוכלים פחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות