אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: בימים הקרובים צפוי קרדי סוויס לרכוש אג"ח מסוג ARS מחברות ישראליות רבות צילום: בלומברג

בלעדי: בימים הקרובים צפוי קרדי סוויס לרכוש אג"ח מסוג ARS מחברות ישראליות רבות

בכך יכסו חברות ישראליות את ההפסדים שנרשמו על אותן איגרות החוב במהלך 2008. בין החברות שהשקיעו ב-ARS: טבע, קומברס, רוזטה ג'נומיקס, מאינד CTI ועוד

26.10.2008, 21:31 | תומר קורנפלד

ביום שישי דיווחה חברת אינקרדימייל, כי הגיעה להסדר עם בנק ההשקעות השוויצרי קרדי סוויס, שזה ירכוש מהחברה 5 מיליון דולר של איגרות חוב מגובות משכנתאות מסוג ARS. ל"כלכליסט" נודע, כי בימים הקרובים צפויות חברות ציבוריות נוספות לדווח על הסדרים דומים עם בנק ההשקעות, על כך שירכוש מהם את איגרות החוב שהנפיק. כתוצאה מכך צפויות אותן חברות לרשום רווחי הון גבוהים, לאחר המחיקות שביצעו בראשית השנה.

איגרות החוב מסוג ARS (Auction Rate Securites) הונפקו בשנים האחרונות על ידי בנקי ההשקעות לתקופות של 10-40 שנה, כשהריבית על איגרות החוב נקבעת במכרז מדי 28 ימים. בעקבות משבר הסאב-פריים, נזילותן של אותן איגרות חוב נפגעה וחברות רבות נאלצו למחוק מיליונים רבים מהשקעתם באיגרות החוב.

בין החברות שהשקיעו ב-ARS נמצאות חברות רבות כגון טבע, קומברס, רוזטה ג'נומיקס, מאינד CTI ועוד. מבין החברות הישראליות, השקעתה של טבע היא הגדולה ביותר, לאחר שהחזיקה בסוף 2007 סכום של 655 מיליון דולר.

ברבעון הראשון של 2008 הצליחה טבע למכור חלק מניירות הערך - בהיקף של 210 מיליון דולר - ונותרה עם השקעה של 445 מיליון דולר. בעקבות משבר הנזילות, מחקה טבע במחצית הראשונה של השנה סכום של 171 מיליון דולר. 77 מתוכם קיבלו ביטוי בדו"ח רווח והפסד ו-97 מיליון דולר הוגדרו כ"הפסדים בעלי אופי זמני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות