אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריל לינץ': מניית מזרחי טפחות - אחת מחמש מניות הבנקים המומלצות בשווקים המתעוררים צילום: גלעד קוולרציק

מריל לינץ': מניית מזרחי טפחות - אחת מחמש מניות הבנקים המומלצות בשווקים המתעוררים

בבנק ההשקעות מסבירים את הבחירה בכך שלמניית מזרחי טפחות "יש איכויות של מניה דפנסיבית, עם תיק אשראי איכותי, ללא נכסים 'רעילים' וללא בעיות הון"

26.10.2008, 22:13 | רונית גודמן
בנק ההשקעות מריל לינץ' פירסם היום (א') סקירה של המלצות ואזהרות בנוגע למניות הבנקים בשווקים המתעוררים לחודש נובמבר, ומניית בנק מזרחי טפחות נבחרה לאחת מחמש המניות המומלצות בסקירה. למזרחי, מסבירים במריל לינץ', איכויות של מניה דפנסיבית, עם תיק אשראי איכותי, ללא נכסים "רעילים" וללא בעיות הון. מחיר היעד שבנק ההשקעות מציב למזרחי טפחות הוא 23.5 שקלים למניה ומבוסס על הערכות שמרניות מבין שתי הערכות שווי שנעשו לבנק. התשואה המוערכת להון היא 12%.

במריל לינץ' לא מתעלמים מהסיכונים הכרוכים בכניסה להאטה בישראל בשל הצפי למיתון ארוך יותר מהמשוער בארה"ב או בשל הידרדרות במצב הבטחוני. מצב זה עלול להציב את סקטור הבנקאות בבעיה של צמיחה ושל איכות הנכסים. גם תחרות גוברת והפחתות נוספות בריבית עלולים להקשות על ניסיונות הבנקים להעלות או לייצב את מרווחי הריבית, בעיקר בבנק מזרחי טפחות החשוף בצורה נרחבת לענף המשכנתאות בו מרווחי הריבית מצומצמים. סיכון נוסף נוגע ליכולת הבנקים לייצב את ההוצאות, רווחי המימון וניהול הסיכונים.

יתר המניות המומלצות על ידי בנק ההשקעות כוללות ארבעה בנקים נוספים באיחוד האמירויות הערביות, רוסיה וטורקיה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות