אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדד מלניק למצב המשק נותר בחודש שעבר ללא שינוי צילום: shutterstock

מדד מלניק למצב המשק נותר בחודש שעבר ללא שינוי

המדד הושפע לטובה מעלייה של 3.3% שנרשמה באוגוסט במדד הייצור התעשייתי אשר מנעה ירידה במדד. מלניק: "ניתן לומר ברמה גבוהה של ודאות שהסתיים פרק הצמיחה המהירה של כלכלת ישראל"

27.10.2008, 14:56 | אמנון אטד

מדד מלניק למצב המשק נותר בחודש שעבר ללא שינוי, לאחר עלייה של 0.3% באוגוסט וירידה בשיעור דומה ביולי. מדד מלניק הושפע הפעם לטובה מעלייה של 3.3% שנרשמה באוגוסט במדד הייצור התעשייתי ומנעה למעשה ירידה במדד למצב המשק.

מחשב המדד, פרופ' רפי מלניק מהמרכז הבינתחומי הרצליה, אמר היום (ב') כי המדד של חודש ספטמבר מחזק את ההערכה שמגמת הצמיחה של המשק אכן מתמתנת. לדבריו, התפתחות המדד במהלך חמשת החודשים האחרונים מעידה על בלימת הצמיחה של המגזר העסקי.

"ניתן לומר ברמה גבוהה של ודאות", אמר פרופ' מלניק, "שהסתיים פרק הצמיחה המהירה של כלכלת ישראל שהחל באוגוסט 2003 ומתחיל עכשיו מחזור עסקים חדש המאופיין בהאטה משקית".

מדדי המשנה שמהם מורכב מדד מלניק מצביעים על התמונה הבאה: עלייה של 3.3% במדד הייצור התעשייתי באוגוסט, לאחר ירידה של 1.4% ביולי; ירידה של 3.7% במדד הפדיון של ענפי המסחר והשירותים באוגוסט, לאחר עלייה של 0.8% ביולי; עלייה של 0.8% במדד הייבוא בספטמבר, לאחר ירידה של 7.2% באוגוסט וירידה של 0.6% במספר משרות השכירים בסקטור העסקי ביולי, לאחר ירידה של 1.3% ביוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות