אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזכות שיטת חשבונאות חדשה: דויטשה בנק רשם רווח ברבעון השלישי

בזכות שיטת חשבונאות חדשה: דויטשה בנק רשם רווח ברבעון השלישי

הרווח הנקי של דויטשה עמד על 435 מיליון יורו ברבעון השלישי, לעומת 1.6 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד. החוקים החדשים הורידו מספרי החשבונות של הבנק מחיקות של בין 845 מיליון ל-1.2 מיליארד יורו

30.10.2008, 11:25 | סוכנויות הידיעות

הבנק הגדול בגרמניה, דויטשה בנק, דיווח באופן מפתיע על רווח ברבעון השלישי, לאחר ששינוי בחוקי החשבונאות איפשר לו לרשום פחות מחיקות נכסים.

הרווח הנקי של דויטשה עמד על 435 מיליון יורו ברבעון השלישי, לעומת 1.6 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד. החוקים החדשים הורידו מספרי החשבונות של הבנק מחיקות של בין 845 מיליון ל-1.2 מיליארד יורו וכתוצאה מכך הפריכו את תחזיות רוב האנליסטים שקבעו כי הבנק ירשום הפסד.

מנכ"ל דויטשה, יוזף אקרמן, שסירב עד כה לבקש סיוע ממשלתי עבור הבנק או לגיוס הון בשוק, אמר שהשווקים הפיננסיים "מאתגרים" ורמז שדויטשה עשוי לקצץ בדיבידנד למשקיעים.

"התמוטטות ליהמן ברדרס שינתה את העולם עבור בנקי השקעות, ודויטשה בנק לא יכול להימלט מהמציאות", אמר תומס קורפגן, מנהל השקעות ב-SEB בפרנקפורט.

מניית דויטשה זינקה הבוקר בבורסת פרנקפורט ביותר מ-9% בעקבות הדו"חות החיוביים. מתחילת השנה איבדה מניית הבנק יותר מ-70% מערכה.

חטיבת הבנקאות הקמעונאית של דויטשה רשמה רווח של 449 מיליון יורו לפני מס, בהשוואה ל-832 מיליון יורו בשנה שעברה. אקרמן מבצע רכישות בתחום הבנקאות הפרטית במטרה להוריד את התלות של הארגון בתחום ניהול ההשקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות