אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: טיסת שכר רוסית עוכבה במוסקבה כי לא קיבלה אישור נחיתה בישראל צילום: בלומברג

פרסום ראשון: טיסת שכר רוסית עוכבה במוסקבה כי לא קיבלה אישור נחיתה בישראל

טיסת חברת גלובוס שהייתה אמורה לצאת לפני מספר שעות לכיוון אילת עוכבה, בעקבות טענות חברות התעופה הישראליות על קשיים שמערימים הרוסים בקו ההפוך - אילת-מוסקבה. משרד התחבורה: הטיסה המריאה הערב

30.10.2008, 18:13 | אולגה ויניאר ויסמין גיל

טיסת שכר רוסית, שהייתה אמורה לצאת היום (ה') ממוסקבה לאילת, מעוכבת מזה חמש שעות. עפ"י דיווחים ברוסיה, הסיבה לעיכוב היא סירוב של ישראל לאפשר לה לנחות באילת. זאת, בשל סירוב הגורמים ברוסיה לאפשר לחברות ישראליות להפעיל טיסות בקו מאילת למוסקבה. במשרד התחבורה אומרים הערב שהטיסה קיבלה אישור בדקות האחרונות להמריא לכיוון ישראל.

מדובר בטיסה של חברת 'גלובוס' הרוסית, שהינה חברת בת של 'סיביר', המעוכבת בנמל התעופה 'דומודדובו'. בכלי התקשורת הרוסיים מכנים את 170 נוסעי מטוס 'גלובוס' "בני ערובה שלא יכולים להגיע ליעדם" ומאשימים את ישראל ב"סחטנות ונקמנות". ברוסיה גם מביעים חשש, כי 120 התיירים שהיו אמורים לצאת הערב בטיסת החברה מאילת למוסקבה, לא יוכלו לחזור הביתה וכי גם מטוסם יעוכב.

דוברת רשות התיירות של רוסיה, אירינה טיורינה, מסרה כי בעקבות המתיחות סביב הטיסות לאילת "הגשר האווירי בין רוסיה לישראל עשוי להיפסק". אותו "גשר אווירי" הוא חלק מהאופטימיות שהורעפה לאחרונה מכל עבר על התיירות הרוסית הנכנסת לישראל, שתציף את חופי אילת עם ביטול חובת אשרות הכניסה בין המדינות.

לדברי גורם בענף התעופה בישראל, למרות שקיים הסכם בין המדינות המאפשר לשני הצדדים להפעיל טיסות שכר בקו בין מוסקבה לאילת, כאשר חברות התעופה הישראליות מבקשות אישורי טיסה, הרשויות ברוסיה אינן מאפשרות זאת.

כאמור, ממשרד התחבורה נמסר הערב, כי טיסת השכר הרוסית התעכבה בשל אי קיום עיקרון ההדדיות, קרי, אי-מתן אישור לחברות תעופה ישראליות להפעיל טיסות שכר מאילת למוסקבה. עוד נמסר, כי הערב קיבלה הטיסה המעוכבת ברוסיה אישור המראה לכיוון ישראל וכי הנושא ייפתח לדיון מחודש ביום ראשון.

מישראייר נמסר בתגובה, כי "החברה עוקבת אחר ההתפתחויות ומעריכה, שכמו במקרים קודמים העניינים ייפתרו בהקדם".

מארקיע נמסר, כי "החברה מחזקת את ידיה של רשות התעופה האזרחית (רת"א). החברה חתמה על טיסות ממוסקבה לאילת ומחכה לקבל את האישורים של רת"א".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות