אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 2 וערוץ 10 לא ישדרו את הראיונות עם יגאל עמיר צילום: שאול גולן

ערוץ 2 וערוץ 10 לא ישדרו את הראיונות עם יגאל עמיר

בחברת החדשות של ערוץ 2 הוחלט לבטל את שידור הראיון עם רוצח ראש הממשלה בעקבות הסערה שנוצרה אחרי שידור קטעים מתוכו. לאחר זיגזוג קצר, החליטו גם בחדשות ערוץ 10 שלא לשדר את הראיון

31.10.2008, 14:36 | אמיר טייג ומירב קריסטל, ynet

חברת החדשות של ערוץ 2 וערוץ 10 לא ישדרו הערב את הראיונות עם יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין.

חברת החדשות של ערוץ 2 החליטה לא לשדר את הראיון המלא עם הרוצח עמיר לאחר שמנכ"ל רשת, יוחנן צנגן, פנה ליו"ר דירקטוריון חברת החדשות, יהודה לנקרי, ולמנכ"ל חברת החדשות, אבי וייס, בבקשה לגנוז את הראיון, זאת בעקבות הביקורת הקשה מאנשי ציבור ופוליטיקאים שעורר אתמול שידור מוקדם של קטעים מהראיונות. 

לאחר זיגזוג קצר, החליטה גם חדשות ערוץ 10 שלא לשדר את הראיון עם רוצח ראש הממשלה. עד שעות הצהריים המאוחרות התכוונו בערוץ 10 לשדר את הראיון, וזאת למרות הביקורת הציבורית והחלטת המתחרה ערוץ 2 לבטל את השידור שלהם. בערוץ 10 טענו כי בניגוד לערוץ 2, הכתבה שלהם לא נרכשה מגורם חיצוני, אלא היא פרי עבודתה של תחקירנית מחדשות 10.

לטענתם, ערוץ 2 ויתרו על שידור הכתבה בעיקר בשל העדר תוכן מספק, ולא משיקולים ציבוריים. בחדשות 10 אמרו כי "ההחלטה לשדר את הראיון התקבלה אחרי התלבטות מוסרית שהסתיימה בהכרה כי חובת החברה לפרסם את החומרים, וכי זה נושא שאין לערב בו שיקולים של תחרות או רייטינג". הראיון תוכנן לשידור בתוכניתם של רביב דרוקר ועופר שלח. כאמור, לפני שעה קלה החליטו בערוץ 10 לשנות עמדה זו ולבטל גם את השידור. לפי שעה לא נמסרה תגובה מערוץ 10.

בחברת החדשות של ערוץ 2, כמו גם בחדשות 10, שידרו אתמול קטעים נבחרים מהראיונות עם עמיר, שנערכו בשיחות ממכשיר טלפון שאותו קיבל משירות בתי הסוהר לשם שיחות עם אשתו. בערוץ 2 שודרו כ-30 שניות מהראיון המלא, ובערוץ 10 כ-3-2 דקות. בשני הערוצים הודיעו כי הראיונות המלאים עם עמיר ישודרו במהדורות המרכזיות של יום שישי.

בחברת החדשות של ערוץ 2 החליטו כאמור לחזור בהם היום מהכרזתם זאת. בחברה תכננו לשדר כתבה בת 2.5 דקות שבמרכזה הראיון שנערך עם הרוצח, בו הוא מודה ברצח רבין. בחברה מדגישים כי התכוונו לשדר את הקטעים העוסקים ברצח בלבד, זאת למען להסיר ספקות, ספקולציות ותיאוריות קונספירציה בעניין.

ואולם בינתיים הראיונות חוללו כבר סערה תקשורתית. בקטעים ששודרו אמש עמיר אינו מביע חרטה על הרצח ומצהיר שהוא מעריך מחבלים פלסטינים יותר מכמה מתושבי ישראל. לערוץ 2 סיפר כי היה יכול לפגוע בשמעון פרס בליל הרצח, אולם לא פגע בו משום שידע שרבין הוא הדמות שניצבת בחזית תהליך אוסלו. כמו כן סיפר שהיו לו הזדמנויות נוספות בהן היה יכול לרצוח את רבין. פרסומת

זו הפעם הראשונה מאז רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל שיגאל עמיר מעניק ראיונות עיתונאיים, והפעם הראשונה שעיתונאים הסכימו לפרסם ראיון איתו. אשתו טענה אתמול שכלי התקשורת הונו אותו, ושהתכוון שהראיונות יפורסמו רק באישור שירות בתי הסוהר.

הראיונות עם עמיר זכו לגינויים מכל קצוות הקשת הפוליטית. מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, קרא לכלי התקשורת לא לפרסם את הראיון המלא עם עמיר. יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, אמר כי אסור לשבור את החרם והנידוי החברתי שיש להטיל על הרוצח. אהוד ברק קרא שלא לשתף את יגאל בשיח הציבורי.

בחברת החדשות אישרו את הידיעה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות