אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההימור של אביב בושינסקי

ההימור של אביב בושינסקי

אם יו"ר מכבי תל אביב יגרום לנמני לצאת מהדלת הקדמית בתמיכת הקהל, הוא יצליח לעשות מה שאף אחד לא הצליח לעשות ב-20 השנים האחרונות

02.11.2008, 20:24 | אוריאל דסקל

1. אביב בושינסקי, יו"ר מכבי תל אביב, לוקח הימור מסוכן. יש לו את הגיבוי המלא של בעל הבית, אלכס שניידר. עם הגיבוי הזה הוא מינה את רן בן שמעון. עם הגיבוי הזה הוא פיטר אותו. עם הגיבוי הזה הוא מינה את אבי נמני למנג'ר העל. וכאן, איך שאומרים, העלילה מסתבכת.

פיטורי מאמן אחרי שמונה מחזורים הם סימן לפאניקה. פאניקה נובעת מחוסר הבנה, חוסר ידע, חוסר אמון. אם מינו את רן בן שמעון על סמך תוכניות שלו, מועדון גדול היה צריך לתת לו גיבוי, אבל אמיתי, ולאפשר לו לעבוד בשקט מול השחקנים שלו.

החשד הוא שבן שמעון מונה לתפקיד בגלל עבודת יח"צנות טובה ולא בגלל תוכנית עבודה מדוקדקת שאפשר לסמוך עליה. אם המינוי של אבי נמני ייכשל, אז גם הגיבוי של בושינסקי, חרף כל העבודה (הטובה יחסית) שלו, יישחק.

עם זאת בסופו של דבר בושינסקי עשוי לצאת גאון. אם יצליח לגרום לנמני לצאת מהדלת הקדמית בתמיכת הקהל, הוא יצליח לעשות מה שאף אחד לא הצליח לעשות ב-20 השנים האחרונות, 20 שנה בהן המותג "מכבי תל אביב" נשחק למעמד של בדיחה, 20 שנה בהן אבי נמני שלט במועדון.

2. "לא צריך לצאת להשתלמויות כי בתוך עמי אני חי", אמר לי אביב בושינסקי בתחילת העונה. ולכן זה מפתיע שהשווה את המינוי של נמני למינויים בחו"ל. בושינסקי השווה את נמני לפפ גווארדיולה, מאמן ברצלונה, לג'יאנפרנקו זולה, מאמן צ'לסי וליורגן קלינסמן, מאמן באיירן מינכן - כולם, כביכול, מונו לתפקיד מאמן ללא כל ניסיון.

אבל ההשוואה הזו של בושינסקי מופרכת. גווארדיולה אימן את ברצלונה ב', קבוצה לכל דבר עם לחצים ודרישות. הוא גם התאמן אצל גדולי המאמנים באירופה – מיוהן קרוייף עד לואי ואן חאל. הוא גם קיבל על עצמו קבוצה בריאה, עם מחלקת נוער פעילה וטובה, מערכת פיננסית יציבה ושחקנים מצוינים. הוא לא היה צריך להרים אותה מהקרשים, הוא היה צריך לכוון, לכוונן, להחדיר קצת מוטיבציה וליהנות. המצב במכבי שונה לחלוטין.

גם ההשוואה ליורגן קלינסמן לא במקום כי קלינסמן, בניגוד לנמני, עבד עם קבוצות ילדים ונערים בארצות הברית. היתה לו גם תפיסה מקצועית מאוד ברורה והוא נלחם עלייה בכל כוחו מול ראשי ההתאחדות הגרמנית.

זולה, בניגוד לנמני, היה עוזר מאמן ויועץ בהתאחדות הכדורגל האיטלקית. הוא גם עבר את קורס המאמנים הקשה והיסודי מכולם (הקורס באיטליה) מה נמני רוצה מהקבוצה שלו? איזה קורס עבר? מה התפיסה המקצועית שלו? המינוי של נמני, כמו המינוי של רן בן שמעון, לא התבסס על תוכנית עבודה מפורטת. הפאניקה עוד צפויה לחזור. בושינסקי, צא צא להשתלמות.

3. אבי נמני צריך להבין שהוא דמות ציבורית. אסור לו לדבר רק "אוף דה רקורד" עם עיתונאים. הוא יהיה חייב לענות על שאלות בפומבי, מול מצלמות הטלוויזיה מול עיתונאים, מול הקהל שכל כך אוהב אותו. זהו, הוא כבר לא יכול לפעול מאחוריי הקלעים. הסירוב שלו לענות על שאלות במסיבת העיתונאים הוא התחלה גרועה של בנאדם שלא מבין מה התפקיד דורש.

נמני אחראי כמו רן בן שמעון וכמו אביב בושינסקי על בניית הקבוצה הלא מאוזנת, התפקיד החדש אמור לגרום לזה שהוא גם ייתפס כאחראי ולא כ"רוח המועדון". כשאתה לא רוח אתה פגיע, אתה צפוי להיתפס כאשם.

מצד שני, ייתכן שבגלל הטייטל "מנג'ר על" הוא שוב ייתן למישהו אחר ליפול במקומו - קוראים לו מרקו בלבול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
2 השורות האחרונות - מה שיקרה בפועל.
קצת תמוהה ההחלטה של שניידר, שנראה ומתנסח כאיש עסקים חכם ומחושב, למנות את אבי נמני בגלל לחץ של אוהדים ולמרות חוסר הנסיון. באותה מידה שתמוהות ההחלטות של גאידמק עם טיפוסים כמו אלי ארזי ואורי שני. גם מגאידמק תפסתי איש עסקים עם לא מעט נסיון וחכמת חיים. מכבי מנוהלת בצורה לא מקצועית. הקהל של מכבי לא מועיל ומשפיע יותר מדי על מהלך העניינים. וזה לא נראה טוב :/
אני , ראשון לציון  |  02.11.08