אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירופה: רווחי סוסייטה ג'נרל צנחו ב-84%, קומרצבנק מצטרף למבקשי הסיוע הממשלתי צילום: בלומברג

אירופה: רווחי סוסייטה ג'נרל צנחו ב-84%, קומרצבנק מצטרף למבקשי הסיוע הממשלתי

רווחי הבנקים הגדולים ממשיכים להצטמצם. הרווח הנקי של סוסייטה הצרפתי עמד על 183 מיליון יורו ברבעון השלישי, לעומת 1.12 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד

03.11.2008, 12:18 | סוכנויות הידיעות
רווחי הבנקים הגדולים באירופה ממשיכים להתאדות, ותוכניות החילוץ שלהם תופסות תאוצה, כשעוד מוסדות מצטרפים למבקשים סיוע מן השלטונות.

הבנק הגדול בצרפת, סוסייטה ג'נרל, דיווח הבוקר (ב') על ירידה של 83.7% ברווח הנקי ברבעון השלישי, אך למרות זאת הודיעה ההנהלה שהבנק חזק ויציב מספיק לשרוד את המשבר העולמי. הרווח הנקי עמד על 183 מיליון יורו לעומת 1.12 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד, לאחר שההפסדים מהתמוטטות בנק ההשקעות ליהמן ברדרס ומחיקות אחרות הקשורות למשבר גרמו לבנק למחוק מהמאזן שלו 1.2 מיליארד יורו של הכנסות לפני מס. הרווח הנמוך פספס את תחזיות רוב האנליסטים שחזו לבנק רווחים של חצי מיליארד יורו.

בסוסייטה החליטו שלא להשתמש בחוקי חשבונאות חדשים כדי לנפח באופן מלאכותי את רווחי הבנק. "החלטנו להיות זהירים" הסביר מנכ"ל הבנק , פרדריק אודאה, בראיון לסוכנות "בלומברג".

במקביל לפרסום דו"חות סוסייאטה אמר היום הבנק השני בגודלו בגרמניה, קומרצבנק, כי הוא מעוניין לקבל סיוע של 8.2 מיליארד יורו מממשלת גרמניה. הבנק מבקש בנוסף 15 מיליארד דולר כערבויות למימון מחדש, לאחר שרשם הפסד רבעוני של 285 מיליון יורו. ההודעה באה היום לאחר שקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל האיצה בסוף השבוע בבנקים הגרמניים לקבל סיוע מהמדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות