אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשבר מגיע גם לאמנות: כריסטי'ס מדווחת על ירידה בהכנסות צילום: בלומברג

המשבר מגיע גם לאמנות: כריסטי'ס מדווחת על ירידה בהכנסות

בבית המכירות הפומביות התאכזבו מההכנסות ממכירה שנערכה אמש בניו יורק. משבר האשראי ומחנק הנזילות בו שרויים אנשי עסקים רבים, גורמים להם לחשוב פעמיים גם כשמדובר ביצירות אמנות מפורסמות

07.11.2008, 09:04 | סוכנויות הידיעות

משבר האשראי מגיע גם לענף האמנות: בית המכירות הפומביות, כריסטיס, שערך אמש מכירה בניו יורק, דיווח כי הכנסותיו מהאירוע הגיעו ל-147 מיליון דולר בלבד. זאת לעומת ההערכות המוקדמות שחזו הכנסות של 250 מיליון דולר לפחות.

עד כה עלו מחירי התמונות בהתמדה וכל מכירה פומבית הסתיימה בשיא חדש. כעת נראה, כי משבר האשראי שפקד את השווקים ומחנק הנזילות בו שרויים אנשי עסקים רבים גורם להם להיות זהירים במיוחד גם כאשר מדובר ברכישת חפצי אומנות. אנשי העסקים אומנם ממשיכים לרכוש יצירות של אומנים ידועים, אולם כיום הם מוכנים לשלם תמורתן הרבה פחות מאשר לפני חצי שנה בלבד.

כך למשל, ציורו של האומן הנודע, ואסילי קונדינסקי, נמכר תמורת 16.883 מיליון דולר, למרות שבכריסטיס ציפו לקבל עבורו 20 מיליון דולר. גם עבודותיו של פאבלו פיקאסו נמכרו מתחת להערכות המוקדמות. יצירתו "שתי פרסונות" נרכשה תמורת 18 מיליון דולר, לאחר שמומחי האומנות העריכו את שוויה ב-18-25 מיליון דולר.

בבתי מכירות פומביות מציינים כי הירידה בהכנסות נובעת, בין היתר, מבעיות פיננסיות אליהן נקלעו אוליגרכים רוסים אשר נמנו על הלקוחות הקבועים והטובים ביותר שלהם. לשיטתם, ההפסדים הכבדים שספגו האוליגרכים בעקבות המפולת בבורסה הרוסית הרידו את רצונם לרכוש חפצי אומנות במחירים מופקעים ואף לא הותירו להם פנאי לבקר בבתי המכירות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות