אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הנפט סגר ברמה של 61.04 דולר לחבית - ירד השבוע ב-10% צילום: בלומברג

מחיר הנפט סגר ברמה של 61.04 דולר לחבית - ירד השבוע ב-10%

העלייה הקלה במחיר הנפט נובעת מכך שהמשקיעים מצפים שהפדרל ריזרב יוריד את ריבית הבסיס בחצי אחוז על מנת לאושש את צמיחתה של ארה"ב

07.11.2008, 22:07 | ענת ציפקין

לאחר ירידה של 14% במחיר חבית נפט ביומיים האחרונים, רשם הערב (ו') מחיר הנפט עלייה קלה של 27 סנט וסגר ברמה של 61.04 דולר לחבית. זאת על רקע ציפיות המשקיעים כי הפדרל ריזרב יוריד את ריבית הבסיס בחצי אחוז על מנת לאושש את צמיחתה של ארה"ב, צרכנית הנפט הגדולה בעולם. מחיר הנפט ירד השבוע ב-10%.

עליית מחיר הנפט מתרחשת למרות נתוני מאקרו שליליים שפורסמו היום בארצות הברית, המראים כי שיעור האבטלה הגיע לשיא של יותר מעשור. לפיכך, נראה כי מגמת המסחר במחירו של הנפט מתעלמת כמעט לחלוטין מנתונים אלו. 

מחיר הנפט צנח ב-58% מאז השיא אליו הגיע ביולי השנה. ב-11 ביולי נרשם מחיר של 147.27 דולר לחבית נפט. קרטל מדינות יצרניות הנפט OPEC, המספק כ-40% מהצע הנפט בעולם, אמור להתכנס ב-17 בדצמבר, ולקבוע את היקפי הייצור העתידיים של הארגון. כפי הנראה, רוב המדינות החברות בארגון, 13 במספר, יודיעו כי הן תומכות בהחלטה עקרונית שהתקבלה בארגון ב-24 באוקטובר, לפיה תפוקת הנפט תקוצץ בכ-1.5 מיליון חביות ליום. חברות OPEC חרדות מהמשך הירידה במחירו של הנפט, ולפיכך מטרת הורדת ההצע היומי היא העלאת מחירו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות