אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלובוס יעריך מחדש את שווי IMAX באילת צילום: אביגיל עוזי

גלובוס יעריך מחדש את שווי IMAX באילת

אסיפת מחזיקי החוב דחתה ברוב דחוק הצעה לפירעון מיידי של האג"ח. החשש: יורם גלובוס לא יעמוד בהתחייבויותיו למחזיקי האג"ח, העומדות על 64.4 מיליון שקל

09.11.2008, 08:07 | נעמה סיקולר

חודשיים לאחר שגלובוס מקס פרסמה (בצמוד לדו"חותיה הכספיים) הערכת שווי לקולנוע IMAX באילת, החליטה בסוף השבוע אסיפת מחזיקי איגרות החוב של החברה לחייבה לערוך עוד הערכת שווי חיצונית. האסיפה הורתה לנאמן לשכור מעריך שווי חיצוני ובלתי תלוי ל־IMAX, ולגלגל את עלויותיו על החברה שבשליטת יורם גלובוס, באמצעות פנייה לרשות ניירות ערך.

יורם גלובוס, צילום: אביגיל עוזי יורם גלובוס | צילום: אביגיל עוזי יורם גלובוס, צילום: אביגיל עוזי

עוד החליטה האסיפה למנות נציגות שתפעל בשיתוף פעולה עם הנאמן. לנציגות זו לא תהיה סמכות לקבל החלטות, אך נקבע כי פעילויות הנאמן יבוצעו בתיאום עמה. הצעה נוספת היתה להעמיד את האג"ח לפירעון מיידי, ואולם זו נדחתה ברוב דחוק של 51%.

בהערכת השווי האחרונה אמדה גלובוס מקס את השווי של IMAX, שמציג סרטים בטכנולוגיית תלת־ממד, ב־51 מיליון שקל. IMAX פועל מאז 2004, אולם בשנים האחרונות נשחקו הכנסותיו ממכירת כרטיסים מ־14 מיליון שקל ב־2005 ל־8.7 מיליון שקל ב־2007 ול־2.6 מיליון שקל בלבד במחצית הראשונה של 2008 (אם כי יצוין שהרבעון השלישי, שטרם דווח, הוא לרוב החזק ביותר). מחזיקי האג"ח חוששים כנראה מיכולת ההחזר של החברה, לאור ההתחייבויות הגדולות שעומדות לפתחה: 64.4 מיליון שקל בשנים 2010–2013.

בדו"חות למחצית 2008, שפרסמה לפני חודשיים, פירטה גלובוס מקס לרשות ניירות ערך ולמשקיעים כיצד היא מתכוננת לעמוד בהחזר החוב. החברה העריכה כי הרווח התזרימי (EBITDA) יעמוד על 7.7 מיליון שקל מיולי 2008, על 12.3 מיליון שקל ב־2009 כולה, ועל 13.3 מיליון שקל ב־2010. להערכתה, הדבר יאפשר לה להעביר ב־2009 את תשלומי הריביות על האג"ח, 4.5 מיליון שקל, וב־2010 את התשלום הראשון של הקרן על האג"ח, 16.1 מיליון שקל.

החברה ציינה כי במידת הצורך ייבחנו מקורות מימון אלטרנטיביים של קבלת מימון חוץ־בנקאי, מימוש נכסים, הכנסת שותף ואפילו גיוס הון - אלא שהמקורות האלטרנטיביים שחזתה החברה בסוף אוגוסט נראים כעת כלא רלבנטיים, על רקע המשבר הפיננסי ונעילת שוק המימון החוץ־בנקאי בפני חברות גדולות יותר. ככל הנראה, זה מה שעורר את חששם של מחזיקי האג"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות