אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבייב מוכר 80 מגרשים בסביון למארגני קבוצות רכישה צילום: צביקה טישלר

לבייב מוכר 80 מגרשים בסביון למארגני קבוצות רכישה

חברת יעיל של עידו חג'ג' תרכוש את המגרשים בעלות של 190 מיליון שקל. מהחברה נמסר כי המגרשים יימכרו במחירים נמוכים משמעותית מהרגיל בשל הכמות הגדולה של הרוכשים

09.11.2008, 18:11 | דותן לוי

חברת יעיל שבבעלות איש העסקים עידו חג'ג', המארגנת קבוצות רכישה,  תרכוש מחברת אפריקה ישראל כ-80 מגרשים המיועדים לבנייה בעלות כוללת של כ-190 מיליון שקל. המגרשים הם חלק מעתודת הקרקע האחרונה של סביון ומהיצע הקרקעות הרחב של אפריקה ישראל בישוב, אשר עומד על כ-290 דונם עליהם מתוכננות בנייתם של כ-200 יח"ד.

מדובר במגרשים בני דונם וחצי דונם המיועדים לבניית וילות בנות כ-375 מ"ר ו- 305 מ"ר בהתאמה. בנוסף, בכל המגרשים מותרת הקמת בריכות שחיה בשטח של כ-75 מ"ר.

עד כה מכרה אפריקה ישראל כ-40 מגרשים, ולאחר העסקה ישארו בידיה כ-80 מגרשים. ההיבט המשמעותי ביותר ברכישת המגרשים מידיו של לבייב הוא מחיר המגרשים אשר צפוי לרדת משמעותית. מחברת יעיל נמסר, כי המגרשים ימכרו ברמת מחירים אטרקטיבית ונמוכה מרמת המחירים הנמכרת כיום על ידי אפריקה ישראל בשל הכמות הגדולה של הרוכשים בעסקת קבוצת הרכישה. על פי הערכות של גורמים בשוק הנדל"ן מדובר במחירים הנמוכים ב-30%-40% מהמחירים של אפריקה ישראל, כלומר, אם בעבר דובר על מכירת מגרש של דונם בתמורה ל-4.5 מיליון שקלים ומגרש של חצי דונם בתמורה ל-3 מיליון שקלים, הרי שהמחירים החדשים צפויים לנוע סביב 3.15-2.7 מיליון שקל למגרש של דונם וכ- 1.8-2.1 מיליון שקל למגרש בן חצי דונם.

קבוצת הרכישה של חג'ג' כוללת בתוכה עורכי דין בכירים, רופאים ואנשי עסקים ומאפריקה ישראל נמסר כי העסקה עם הקבוצה תגרום להקדמת הכנסות לחברה.

בימים אלה נבנים במתחם 7 בתים לדוגמא בהשקעה של מיליוני שקלים על ידיי צמרת האדריכלים של ישראל: אילן פיבקו, אורלי שרם, עודד חלף ועודד לביא. בכוונת הקבוצה להתקשר עם 2 אדריכלים נוספים מהבולטים בישראל על מנת לתכנן בנייה עצמית עבור חברי הקבוצה.

בעבר ניהלה קבוצת משפחות המתגוררות בסמוך לפרויקט מאבק נגד תוכניותיו של לבייב בטענה כי מדובר בבנייה צפופה לעומת הבנייה הותיקה בישוב. התושבים הגישו תביעות פיצויים לוועדה המקומית בגין ירידת ערך הנכסים שברשותם, אך התביעה נדחתה.

לבייב עצמו מחזיק בשטח של כ-23 דונם בסביון אותו רכש בתמורה ל-60.8 מיליון שקל, ועליו הוא מתכוון להקים את האחוזה המשפחתית. בנוסף, אחיו משה לבייב רכש לפני למעלה משנה דונם בסביון בתמורה ל-3.4 מיליון שקל. 

קבוצת חג'ג היא אחת ממארגנות קבוצות הרכישה הבולטות בישראל. הקבוצה אחראית על ארגון קבוצת הרכישה צוקי ארסוף הסמוכה לקיבוץ געש, וכן הובילה קבוצות רכישה נוספות בגוש הגדול בת"א, במגדלי נאמן שבצפון ת"א, ברמת השרון ועוד. קבוצת חג'ג' יוצגה על ידי עורכי הדין יצחק חג'ג' ונדב אברמוביץ ממשרד חג'ג', בוכניק ויינשטיין ושות' (HBW).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
10 ו 11 אתם מבלבלים את המח! אם הוא פושט את הרגל המדינה תתגבר על זה.
אתם מדברים כאליו הוא שולט בהון במדינה. כולה היה שווה 5 מיליארד ועכשיו בקושי מיליארד, אם זה היה נכון אז כבר מזמן המדינה היתה קורסת לפי מה שאתם אומרים, אז תצאו מהסרט שלכם. אפריקה ישראל אם ניהול כושל מא ועד ת - הם הביאו זאת על עצמם ועכשיו שיאכלו את הדייסה שבישלו...... לא מרחם עליהם ובמיוחד לא על לבייב.
12.11.08
לכל התגובות