אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבינלאומי: יוגש כתב אישום נגד עובד החשוד במכירת סיסמאות

הבינלאומי: יוגש כתב אישום נגד עובד החשוד במכירת סיסמאות

לפי החשד, עובד הבנק העביר לשני אנשים סיסמאות כניסה לחשבונות של לקוחות המתגוררים בחו"ל; השניים הוציאו מהחשבונות 80 אלף שקל

10.11.2008, 11:59 | איתי הר אור
פרקליטות מחוז ת"א פלילי החליטה בימים אלה להגיש כתב אישום נגד דן טירפולסקי, עובד לשעבר ביחידה לאבטחת מידע של הבנק הבינלאומי. טירפולסקי יואשם כי העביר לצד שלישי סיסמאות כניסה לחשבונות של לקוחות הבנק המתגוררים בחו"ל, בעזרתן ביצעו העברות כספים. הוא חשוד בביצוע עבירות מרמה בנסיבות מחמירות, הפרה אמונים של עובד ציבור וגניבה בידי מורשה.

על פי החשד, ב-2005, מתוקף תפקידו בבנק, היתה לטירפולסקי גישה לסיסמאות הבנק המאפשרות מתן הוראות באמצעות האינטרנט. טירפולסקי חשוד כי נפגש עם שני אנשים והעביר להם את הסיסמאות, בעזרתן פתחו חשבונות בנק על שמות פיקטיביים או על שמות של אנשים שעזבו את הארץ. לפי החשד, השניים הצליחו להעביר לחשבונות כ-80 אלף שקל, לפני שמערכת האבטחה של הבנק עלתה על התרמית.

במכתב ששלח לפני כחודש פרקליטו של טירפולסקי, עו"ד יורם אסלמן, לפרקליטות מחוז ת"א, נטען כי טירפולסקי הוא נכה 100%, וכי שני הבחורים שהכיר סחטו אותו והפעילו עליו לחצים ואיומים על מנת שימסור לידיהם קודים וסיסמאות של בעלי חשבון המתגוררים בחו"ל.

בתשובתה לעו"ד אסלמן, טענה הפרקליטות, באמצעות עו"ד נאוה הורוביץ, כי טענותיו של טירפולסקי הועלו במסגרת החקירה, וכי אין בהן כדי למנוע את הגשת כתב האישום. 

מהבנק הבינלאומי נמסר כי "הבנק דאג שהלקוחות לא ינזקו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות