אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקמת מעונות סטודנטים במדרשת רופין בעלות של 50 מיליון שקל צילום: אפי שריר

הקמת מעונות סטודנטים במדרשת רופין בעלות של 50 מיליון שקל

מדובר בהקמת 310 חדרי מעונות. לדברי היזמים הרחבת המתחם של המדרשה גובתה בהבטחת סיוע ממנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל

10.11.2008, 16:12 | דותן לוי

חברת אמפא ייזום, שבבעלות משותפת של קבוצת אמפא  והאחים נקש, החלה בהקמת 310 חדרי מעונות המיועדים לסטודנטים במדרשת רופין הממוקמת בעמק חפר ובהיקף השקעה של כ-50 מיליון שקל.

חדרי המעונות ישתרעו על פני חמישה מבנים בני שלוש קומות בשטח של 13 דונם. במסגרת הפרויקט, ייבנו בשלב א' 195 חדרי מעונות, כאשר בניית השלב הראשון צפויה להתחיל השבוע ולהסתיים לקראת שנת הלימודים הבאה. בשלב ב' ייבנו 130 חדרי מעונות נוספים והשלמתם צפויה להסתיים ב- 2010. מדובר במהלך ראשון של הקבוצה לקראת הפיכת המתחם לקריית השכלה הגדולה בישראל ותכלול מספר בתי ספר ומכללות.

ל"כלכליסט" נודע, כי אמפא שוקלת לעניין מוסדות נוספים לעבור למתחם אשר משתרע על שטח של 420 דונם. עד כה ניצלא אמפא רק 20 אלף מ"ר מתוך זכויות לבניית 90 אלף מ"ר, כך שברשותה זכויות ל-70 אלף מ"ר נוספים.

לדברי היזמים, הרחבת המתחם גובתה לאחרונה בהבטחת סיוע מצד מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל, ירון ביבי, אשר אמר כי יעניק את מלוא הסיוע להקמת קריית השכלה. מתחם המדרשה כולל כיום את המרכז האקדמי רופין, המכללה הטכנולוגית רופין הכוללת את בית הספר להנדסאים, ב.א. מנהלים ומרכז להתמחויות עם למעלה מ- 5,000 תלמידים.

בשנת 2002 נרכש 50% מהמתחם מכונס נכסים על ידי יזם הנדל"ן רונן קריסטל בשיתוף עם קבוצה של משקיעים מדרום אפריקה ובתמורה ל-36 מיליון שקל. בתחילת 2008 רכשו אמפא ייזום את חלקו של קריסטל, ו- 50% הנותרים נמצאים בבעלות "אנטן אינווסטמנט" שבשליטת איש העסקים היהודי רוברט פקטור המתגורר בגרמניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות



4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
עתידה של חוות הנוי/למי איכפת
חוות הנוי אשר הוקמה בחזונו, ביוזמתו, בהשראתו ובמו ידיו של חלוץ איש העליה השניה דוד צירקין צפריר בהיותו מנהל המדור לשתלנות וגננות במישרד החקלאות בשנת 1949 (ראו ערך דוד צירקין צפריר באתר וויקיפדיה) בשיטחה של מידרשת רופין, ( אז, מידשה לחקלאות ע"ש רופין ) ממול הכניסה לכפר מונש, נימצאת באי להמשך קיומה על פי חזונו ומורשתו של מקימה בעיקבות קניתה של המידרשה על ידי גומים נדלנים !!!! חוות הנוי הינה אבן דרך בהקמתה של מדינתנו הקטנה והנחמדת והיא נכס מורשתי, ציוני, לאומי וחינוכי גם לדורות הבאים !!!! כל סכום כספי עבורה הוא נזיד עדשים ולא ישווה לערכה ההיסטורי והמושתי !!!! לכן יש להבהיר כי כל היסתקלות עליה ליכאורה בעינים תאוותניות דרך פריזמת ערכים כספיים ובצע היא כסגידה לעגל הזהב ולעצור תכונה הרסנית זו ביסודות תרבותנו הצעירה, מהר ככל האפשר !!!!
ברק פניני  |  28.12.08