אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש קבע: שלמור לא יוכל להעסיק את אורן יוניוב צילום: אוראל כהן, עידו אייזק

ביהמ"ש קבע: שלמור לא יוכל להעסיק את אורן יוניוב

בית המשפט המחוזי קיבל את הבקשה לצו מניעה שהגיש משרד הפרסום ראובני-פרידן המונע משלמור-אבנון-עמיחי להעסיק את יוניוב. השופט קבע כי ההכרעה במחלוקת תובא לפני בורר

10.11.2008, 16:54 | מיטל זדה

ניצחון לראובני-פרידן: בית המשפט המחוזי בת"א נתן לפני זמן קצר צו מניעה זמני כנגד העסקתו של אורן יוניוב, לשעבר מנכ"ל חברת רכש המדיה יונייטד וכיום מנכ"ל יוניון, על ידי שלמור-אבנון-עמיחי. בכך קיבל בית המשפט את הבקשה לצו מניעה שהגיש משרד הפרסום ראובני-פרידן לפני חודש וחצי.

כמו כן, קבע השופט כי הצו יפקע בתום 30 יום, אם לא ימונה בורר שלפניו תובא ההכרעה במחלוקת בנושא העסקת יוניוב, או אם מסיבה כלשהי ההליך יתעכב בשל סיבות הקשורות במשיבה, כלומר בשלמור. עוד קבע השופט כי צו המניעה הזמני יפקע תוך 60 יום מתחילת הבוררות, אם עד אז לא יינתן פסק הבורר. כמו כן, משרד הפרסום שלמור-אבנון-עמיחי ישלם את הוצאות הבקשה בסך 20 אלף שקל.

השופט זפט ציין בנימוקים כי עניינה של הבקשה אינו באכיפת הסכם הגבלת עיסוק של עובד, כי אם באכיפת הוראה בהסכם שנכרת בין המבקשת (ראובני-פרידן), לבין המשיבה (שלמור-אבנון-עמיחי), ואף שגילומה בהסכמה האמורה פגיעה אפשרית באורן יוניוב.

השופט זפט כתב עוד כי שלמור ידעו שההיתר הזמני שניתן ליונייטד עומד לפוג בשנת 2008, והיה עליה לצפות את האפשרות שחברת המדיה לא תוכל להמשיך בפעילותה לאחר המועד האמור, כשהתחייבה לא להעסיק את אורן יוניוב.

"ככל שיגרם למשיבה נזק כספי כתוצאה מאכיפת התחייבותה שלא להעסיק את אורן יוניוב בתקופת ההגבלה, אין בכך כדי להצדיק סירוב לתת צו לאכיפת ההתחייבות החוזית שנטלה על עצמה המשיבה, חוזים יש לכבד, גם כשהדבר לא נוח", קובע השופט.

הפרשה החלה עם החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים שלא להאריך את תוקפו של הפטור הניתן ליונייטד, שפג בחודש אוגוסט השנה. ברשות להגבלים סברו כי במידה ויחודש הפטור, הוא יפגע בתחרות הקיימת היום בשוק רכש המדיה בישראל.

בעלי המניות ביונייטד החליטו בסופו של דבר שלא לערער על החלטת הממונה והודיעו על פירוקה. אך בשלב הזה התגלע סכסוך חריף בין אודי פרידן (מבעלי ראובני-פרידן) לבין רמי שלמור ואורן יוניוב. פרידן האשים את השניים שמטרתם היא לפרק את יונייטד ולהקים על חורבותיה חברת מדיה עצמאית. אז גם פנה לבית המשפט במטרה לקבל צו מניעה זמני נגד העסקת יוניוב.

כאמור, ההחלטה של השופט כרוכה בהליכה להליך של בוררות. עם זאת, לא מן הנמנע כי בשלמור יבחרו דווקא לערער על ההחלטה בבית המשפט מאשר לגשת להליך בוררות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות