אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגישור התפוצץ: פזגז תובעת את דור-גז בטענה לגניבה ושיווק מיכליה לרצועת עזה צילום: אביגיל עוזי

הגישור התפוצץ: פזגז תובעת את דור-גז בטענה לגניבה ושיווק מיכליה לרצועת עזה

תביעה ראשונה הוגשה ע"י פז-גז כבר לפני 3 שנים וכעת מוגשת תביעה חדשה בסך 2.6 מיליון שקל ובה טיעונים חדשים. בין השאר מצויין בכתב התביעה, כי באתר של דור-גז נמצאו מיכלים המסומנים בצבעי החברה המתחרה, שמולאו מחדש ושווקו בישראל וברשות הפלסטינית

10.11.2008, 18:19 | מארק שון

שלוש שנים לאחר הגשת התביעה הראשונה וחודשיים לאחר שהליך הגישור בין הצדדים התפוצץ, הגישה היום (ב') חברת פזגז תביעה כנגד חברת דור-גז בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, בטענה לגזל של מיכלי גז ושיווקם בשטחי רצועת עזה. סכום התביעה, כמו גם הסכום שנקבע לפני שלוש שנים, הוא 2.6 מיליון שקל.

בתביעה, שהוגשה על ידי עורכת הדין תמר בזק-רפפורט, שותפה במשרד אגמון ושות', נטען כי חברת דור-גז, כמה מסוכניה, מובילים של בלוני גז ואיש העסקים ניסים ז'אן - ספק דלקים העומד בקשרי מסחר עם רצועת עזה - שיתפו פעולה בשיווק מיכלי הגז ברצועה.

עפ"י כתב התביעה, בחודשים אוגוסט וספטמבר השנה תפס משרד התשתיות הלאומיות - האחראי על בטיחות הגז - במיתקן דור-גז ובמגרש של ז'אן אלפי מיכלי גז, שאינם של חברת דור-גז ואשר הוחזקו שם שלא כדין.

במקביל להגשת התביעה בביהמ"ש בתל-אביב הגישה פזגז בקשה בבית משפט השלום בירושלים, כדי שזה ייתן צו למשרד התשתיות הלאומיות למסור לה 1,000 מיכלים שנתפסו בספטמבר במתקן הגז של דור-גז בעבלין, מיכלים שנושאים עליהם את שמה או סימניה של פזגז.

בתביעה אף נטען, כי בפשיטה שערך לאחרונה משרד התשתיות על אתר באזור התעשיה באשקלון, התגלה כי האתר שימש כתחנת מעבר למיכלים הגנובים ונמצאו בו באותה עת עוד כ-1,700 מיכלים, בהם 800 של חברת פזגז והאחרים של חברות גז ישראליות אחרות.

מיכלי הגז של החברה מסומנים בסימונים ייחודיים, מצויים בבעלותה ומושאלים ללקוחותיה. בפועל, ובניגוד להוראות הדין, כך עולה מכתב התביעה, מיכלים לא מעטים של פזגז מוצאים את דרכם שלא כדין אל מתקני מילוי גז, המבצעים פעילות בלתי חוקית במיכלים ולאחר מכן אף משווקים אותם באופן בלתי חוקי. חלקם של המיכלים משווק, בסופו של דבר, שלא כדין ובאורח פיראטי, בשוק הישראלי וחלקו משווק, שלא כדין, לשטחי הרשות הפלסטינית.

גורמים בפזגז מסרו ל"כלכליסט", כי סיבת הגשת התביעה כעת – כחודשיים לפני תחילת קדם המשפט בתביעה הראשונה - היא משפטית, כיוון שהגשת תביעה חדשה קלה יותר מאשר הרחבת הטיעונים ותיקון תביעה קיימת.

מחברת דור-גז נמסר בתגובה, כי היא פועלת על-פי חוק ומעולם לא ביצעה את המעשים שלכאורה מיוחסים לה. "מעולם לא קיבלנו כתב תביעה. חבל שפזגז ממהרת למסור מידע לתקשורת ואינה ממהרת להעביר לידינו את כתב התביעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות