אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת רש"ת והעובדים הגיעו להסדר מתן קביעות ל-178 משרות צילום: shutterstock

הנהלת רש"ת והעובדים הגיעו להסדר מתן קביעות ל-178 משרות

הצדדים חזרו הערב לשולחן המו"מ, על פי דרישת ביה"ד לעבודה, שהוציא הבוקר צו מניעה זמני נגד השיבושים שנקטו אמש והבוקר העובדים בנתב"ג כנגד ה"סחבת" בחתימה על הסכם קיבוצי

10.11.2008, 21:58 | יסמין גיל ומיקי פלד

הנהלת רשות שדות התעופה (רש"ת), ועד העובדים וההסתדרות הודיעו לפני זמן קצר (ב') בהודעה משותפת, כי במהלך היום חלה התקדמות במשא ומתן בין הצדדים, במסגרתו הוחלט, כי בתקופה בת שש שנים תינתן קביעות ל-178 משרות שינוע וניקיון מטוסים - המיועדות לכ-300 עובדים. "קליטת העובדים תהיה, בחלקה, מול פרישה טבעית של עובדים קבועים", נמסר בהודעה.

בתוך כך, מבקשים הצדדים לבטל את הדיון בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב שיועד למחר (ג') בבוקר, במידה והצדדים לא היו מגיעים להסכמות בנושא הקביעויות.

הנהלת רש"ת וועד העובדים חזרו היום בצהריים לשולחן המשא ומתן, על פי דרישת בית הדין לעבודה, לאחר שהדיונים בין הצדדים על הסכם קיבוצי חדש והסדרת תנאי עבודתם של העובדים הארעיים ברשות, נכשל אתמול. העובדים עיכבו אמש והבוקר את המראתן של עשרות טיסות יוצאות ופריקתן של טיסות נכנסות, עד שהוצא להם הבוקר צו מניעה זמני.

גורמים בוועד טענו הערב, בעיצומם של הדיונים בין הצדדים, כי בין היתר מסרבת הנהלת הרשות לתת קביעות ל-40 מנקות מטוסים. בהנהלה דחו את הטענה. כאמור, הצדדים הגיעו בסופו של דבר להסדר, ועתידים לחזור לשולחן המשא ומתן בהמשך השבוע, כדי לדון בשאר סעיפי ההסכם הקיבוצי החדש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות