אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: על רקע המשבר - מחיר היהלומים הגדולים יירד ב-8%-10% צילום: בלומברג

בלעדי: על רקע המשבר - מחיר היהלומים הגדולים יירד ב-8%-10%

מחבר המחירון הבינלאומי ליהלומים, מרטין ברפופרט, הוריד הבוקר את מחיר היהלומים פעם נוספת. הפעם מדובר בהורדה הדרגתית של 8-10% ביהלומים של למעלה מ-3 קראט והורדת מחירים של 1-3% ביהלומים הקטנים יותר

14.11.2008, 11:28 | נעמה סיקולר
הפחתה נוספת במחיר היהלומים, על רקע המשבר העולמי. ל"כלכליסט" נודע, כי מרטין ברפופרט, מחבר המחירון הבינלאומי ליהלומים, הוריד הבוקר (ו') את מחיר היהלומים פעם נוספת. הפעם מדובר בהורדה הדרגתית של 8-10% ביהלומים של למעלה מ-3 קראט והורדת מחירים של 1-3% ביהלומים הקטנים יותר. לפני כחודש הוריד רפופרט את מחיר כל היהלומים ב-5%..

על רקע חששות מפיטורים נרחבים בענף, ייתכנסו ביום ראשון ראשי התחום בבלגיה לישיבת חרום. במקביל, יצרני היהלומים בהודו החליטו להפחית את הייצור ב-20% עד סוף השנה כדי לא לפטר עובדים.

אבי פז, נשיא הבורסה ליהלומים, אמר הבוקר ל"כלכליסט": "יש מקום לתקווה, שכן תקופה החגים תתחיל בארה"ב בשבוע הבא. ענף היהלומים הוא ענף בריא. היום נקלענו למערבולת של המצב העולמי אבל החוב של היהלומנים לבנקים לא עלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הבורסה נראית כמו בית קברות לאנשים מהלכים
באולם יושבים כל המתווכים ואין להם לאן ללכת עם הסחורות כי קונים אין וכשלמישהו ישנה כבר הזמנה התור של כל העוטים עליו לנסות למכור לו יוצר אצל הקונה תחושת פחד שמשתלטת עליו וגם הוא בסופו של יום נרתע מהקניות היהלומים הם הראשונים להפגע בעת משבר ואחרונים להגיב לפרוספרטי עולמיכולנו נפגענו ואף אחד לא יכול להמלט מהשוק שהוא מת הפעם זה סובב עולם והתחושה היא כי אנחנו כבר נמצאים בתחילתו של משבר שיקח לפחות 5 [חמש]!!! שנים עד שנתאושש ובאמת חבל לי על כל אלו שיפלטו ליבי ליבי אתם הפעם באמת אין מה לעשות רק לחכות שהשווקים יתאוששו אני מציע כי כולנו נתאגד ונעזור אחד לשני כי לאף אחד אין תעודת ביטוח שהוא אינו הבא בתור
החוזה בכוכבים  |  14.11.08