אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרדי מאק מבקשת מהממשל מימון חירום בסך 13.8 מיליארד דולר צילום: בלומברג

פרדי מאק מבקשת מהממשל מימון חירום בסך 13.8 מיליארד דולר

זאת בעקבות דיווח על הפסד של 25.3 מיליארד דולר ברבעון השלישי; החברה הודיעה כי היא מצפה לקבל את הכסף עד סוף החודש

15.11.2008, 11:02 | סוכנויות הידיעות
סוכנות המשכנתאות פרדי מאק מבקשת מהממשל האמריקאי מימון חירום של 13.8 מיליארד דולר מתוך 100 מיליארד דולר שהקצה למטרה זו. החברה, שדיווחה על הפסד עצום של 25.3 מיליארד דולר ברבעון השלישי, מסרה שהיא מצפה לקבל את הכסף עד ה-29 בנובמבר. ברבעון המקביל אשתקד דיווחה פרדי מאק על הפסד נקי של 1.2 מיליארד דולר.

הסיבה העיקרית להפסד היתה הערכה מחדש של נכסי מס בשווי 14.3 מיליארד דולר. בנוסף, מחקה פרדי מאק 9.1 מיליארד דולר על ניירות ערך מגובי משכנתאות. הפסד של 6 מיליארד דולר נרשם על הפסדי אשראי כתוצאה מעיקולי משכנתאות.

לדברי פרדי מאק, שיעור האבטלה העולה, מצב האשראי והתנאים הכלכליים הגרועים "תרמו לגידול משמעותי במספר ההלוואות הלא משולמות", כולל הלוואות "פריים" שנלקחו על ידי לקוחות במצב אשראי טוב. "הירידות המתמשכות במחירי הבתים ושיעור האבטלה משפיעים עכשיו על חלק גדול יותר מבעלי המשכנתאות", כך נמסר.

ביום שני, דיווחה מקבילתה של פרדי מאק, פאני מאי, על הפסד של 29 מיליארד דולר ברבעון השלישי, אולם טרם ביקשה סיוע ממשלתי.

פרדי מאק ופאני מאי מחזיקות או ערבות לכחצי משוק משכנתאות הדיור בארה"ב, שהיקפו 11.5 טריליון דולר. שתיהן פועלות בגיבוי של הממשלת ארצות, המאפשר להזריק עד ל-100 מיליארד דולר לכל חברה בתמורה לאחזקה של עד 80 אחוזים. נגד שתי החברות נפתחה חקירה בחשד לעבירות חשבונאיות.

גם פאני וגם פרדי הורידו מהמאזנים שלהם "נכסי מס עתידיים" מהפסד גולמי, שיכולים להיחשב בהפחתה עתידית של הוצאות מס. החברות חייבות עכשיו להוכיח שהן יהיו רווחיות אם הן מתכוונות להשתמש בנכסי המס בדוחו"ת הבאים שלהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות