אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוש בכינוס ה-G20: הושגה התקדמות, אך הדרך עוד ארוכה צילום: בלומברג

בוש בכינוס ה-G20: הושגה התקדמות, אך הדרך עוד ארוכה

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל: חשוב לנקוט צעדים מהר ככל האפשר; ישנו צורך בפיקוח הדוק על כל השחקנים בשוקי ההון והמוצרים הפיננסיים

15.11.2008, 19:56 | סוכנויות הידיעות

"אני שמח שאנו דנים בסוגיות חשובות וצופים אל העתיד על מנת למנוע הישנות של משברים דוגמת זה. אתם יודעים שהמשבר לא הגיע אל קיצו. אמנם השגנו התקדמות, אך עבודה רבה עוד לפנינו" - כך אמר היום (שבת) נשיא ארה"ב היוצא, ג'ורג' בוש, בפתיחת כינוס מנהיגי ה-G20 בוואשינגטון.

בוש, שהשתדל מאוד לשמור על האופטימיות האופפת את האירוע הבינלאומי, בירך על הדו-שיח הכן שהתקיים יום קודם בארוחת ערב חגיגית, בה נפתח הכינוס. לדבריו, אחת הסכנות הגדולות של המשבר הפיננסי הנוכחי היא שאנשים רבים יעברו למדיניות של פרוטקציה.

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, אשר צריכה להתמודד עם המיתון אליו שקעה מדינתה, אמרה כי "חשוב לנקוט צעדים מהר ככל האפשר". היא הוסיפה כי ישנו צורך בפיקוח הדוק על כל השחקנים בשוקי ההון והמוצרים הפיננסיים. לדבריה,  המנהיגים מקווים להגיע להסכמה על 50 צעדים לבלימת המשבר והחייאת הכלכלה העולמית. צעדים שאמורים להיות מיושמים עד מרץ 2009.

ראש ממשלת בריטניה גורדון בראון נשמע פחות אופטימי בכל הנוגע הסכמים עתידיים: "מדינות שונות מגיעות עם עמדות שונות". במקביל, בראון ונשיא צרפת ניקולה סרקוזי ממשיכים לקדם את הרעיון של הקמת גוף רגולציה בינלאומי לו יהיו כפופים בנקים ברחבי העולם. בוש דחה עד כה את הרעיון. ארה"ב והמנהיגים האירופאים גם חלוקים בשאלה עד כמה רחוק ניתן ללכת.

כינוס מנהיגי ה-G20 ייערך בדלתיים סגורות. לאחר כל מושב יוכלו ראשי המדינות לקיים מסיבות עיתונאים ולמסור את הצהרותיהם. בין הדיונים הרשמיים ייפגשו המנהיגים לארוחת צהריים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות