אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצה לקנות עסק, אבל אין לי מספיק כסף צילום: ג'רמי פלדמן

רוצה לקנות עסק, אבל אין לי מספיק כסף

אני מעוניין לקנות עסק שמחירו חצי מיליון שקל, ויכול "לשים על השולחן" 25% מהמחיר המבוקש במזומן מחסכונותי. אני חושש שאתקשה להשיג מימון מהבנק לשארית הסכום הנדרש. האם מימון חיצוני של 75% נחשב גדול במיוחד ואיזה ערבויות אני יכול לתת כדי להבטיח את קבלת המימון?

16.11.2008, 16:54 | מערכת כלכליסט

בעסקים קטנים מימון של 75% אינו נחשב גדול במיוחד, אולם עליך לזכור כי בעת הקנייה אינך מסיים את כל צרכי המימון שלך. יש לך צורך בהון חוזר. ייתכן שתזדקק להון חוזר בהיקף של כמה מאות אלפי שקל, תלוי בסוג העסק ובתנאי האשראי הנהוגים בו. לכן, בצע תוכנית מימון לפני שאתה רוכש את העסק, תוכנית זו צריכה לכלול את כל צרכי המימון, לא רק התשלום בעבור הקנייה, אלא גם אלו השקעות תצטרך לעשות בחידוש ציוד, בשיווק או בנכסים אחרים ואילו השקעות תצטרך להשקיע בהון החוזר: מלאי ואשראי לקוחות.

מנגד זכור כי הקרן לעסקים קטנים בערבות מדינה תעזור לך בקבלת הלוואה לניהול העסק, אבל לא לצורך קנייתו. כמו כן רק 55% מהפונים מקבלים, כך שאינך יכול לסמוך על כך בוודאות. כלומר דאג למקורות לפני שתצא לדרך וזכור: בתחשיב הפיננסי עליך לראות גם כי העסק מסוגל לשרת את החוב, כלומר לשלם את ההלוואות, בנוסף לשכר שתרצה להוציא מהעסק למחייתך.

יש לכם שאלה הנוגעת לעסק שלכם? שלחו אותה אלינו ונשיב עליה באתר

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות