אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הפתרון למשבר המים הוא התפלה של מי קולחין בשילוב מי ים" צילום: בלומברג

"הפתרון למשבר המים הוא התפלה של מי קולחין בשילוב מי ים"

כך טוען מאיר בר מאיר, לשעבר נציג המים. כמו כן הוא מפנה אצבע מאשימה לעבר משרד האוצר וקורא להקמת גוף אסטרגי שיעבוד בצמוד לממשלה במטרה למצוא פתרונות למשבר במשק המים

16.11.2008, 11:57 | גלית שפיר

"הפתרון למשבר המים הוא התפלה משולבת של מי קולחין בשילוב מי ים, פתרון המיושם במדינות רבות בעולם", כך אמר הבוקר (א') לשעבר נציב המים, מאיר בר מאיר, במהלך עדותו בפני וועדת החקירה לבדיקת משק המים.

בר מאיר כיהן כנציב המים בין השנים 1977-87, ושימש גם כמנכ"ל משרד החקלאות. לדבריו, משק המים נקלע למשבר בין היתר מסיבות פוליטיות. לדוגמא, ההחלטה על שאיבת יתר מאקוויפר החוף הייתה מודעת ונבעה מהחלטות פוליטיות. דוגמא נוספת היא בעיית המליחות בנחל אלכסנדר שכבר שנים תקועה בדיונים ומה שתוקע את התוכנית לפתרון הבעיה הם משרדי הממשלה".

בר מאיר העביר ביקורת בעיקר על משרד האוצר. "אני מפנה אצבע מאשימה לשרי האוצר שקיבלו פיק ברכיים מול פקידי האוצר". לשיטתו, יש להקים גוף אסטרטגי שיעבוד בצמוד לממשלה.

וועדת החקירה לבדיקת משק המים הוקמה על רקע מצבו הקשה של המשק ובצל ארבע שנות בצורת רצופות. בראש הוועדה, שמונתה על ידי נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, עומד סגן נשיא בית המשפט המחוזי בדימוס, פרופ' דן ביין וחברים בה פרופ' יואב כסלו ופרופ' יורם אבנימלך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות