אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדור הבא של ה-USB צפוי להיות מהיר פי 12 צילום: shutterstock

הדור הבא של ה-USB צפוי להיות מהיר פי 12

תקן USB חדש, 3.0, יאפשר מהירות העברת מידע גבוהה פי 12 מהתקן הנוכחי, והטענה חשמלית מהירה יותר

16.11.2008, 15:32 | יוסי גורביץ
פורום USB Implementers, גוף ללא מטרת רווח שהוקם על ידי חברות הטכנולוגיה כדי לקדם את השימוש בתקן USB, צפוי להכריז מחר (ב') על תקן USB 3.0. זהו העדכון הראשון מאז יצא תקן USB 2.0 לפני שמונה שנים, והשני מאז "לידתו" של התקן, ב-1996.
איפשר תעבורת מידע מהירה יותר. כבל USB מהדור הישן, צילום: shutterstock איפשר תעבורת מידע מהירה יותר. כבל USB מהדור הישן | צילום: shutterstock איפשר תעבורת מידע מהירה יותר. כבל USB מהדור הישן, צילום: shutterstock

התקן החדש אמור לאפשר העברת מידע מהירה הרבה יותר: העברת 25 גיגהבייטים תדרוש כ-70 שניות, לעומת 13.9 דקות בתקן הקיים (ו-9.3 שעות ב-USB 1.0). כמו כן מבטיחים המפתחים שהתקן החדש יאפשר טעינה מהירה ויעילה יותר של מתקנים חשמליים, ומחשבים לא ייאלצו עוד להעביר לו אנרגיה גם כשאינו עושה דבר.

התקן החדש יהנה מתאימות עם תקנים קודמים, אבל במקרה כזה, מהירות העברת המידע תהיה זה של המוצר האיטי יותר. כדי ליהנות מהמהירות החדשה, שני המוצרים – למשל, מצלמה דיגיטלית שמתחברת לדיסק קשיח נייד – חייבים לעמוד בתקן 3.0, דבר המבטיח שחדירתו של תקן 3.0 לשוק תהיה איטית ביחס.

הפופולריות של מוצרים התומכים ב-USB גבוהה מאד: במהלך 2007, נמכרו 2.6 מיליארדים מהם. להערכת חברת המחקר In-Stat, המספר יצמח לכארבעה מיליארדים במהלך 2012. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות