אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אור ירוק: 1.5% מסך החלטות הממשלה ב-4 השנים האחרונות - בנושא המאבק בתאונות דרכים צילום: עמית שאבי

אור ירוק: 1.5% מסך החלטות הממשלה ב-4 השנים האחרונות - בנושא המאבק בתאונות דרכים

דו"ח של העמותה קובע, כי 26 החלטות בנושא התקבלו בדיוני הממשלה בתקופה הנידונה, זאת בהשוואה ל-391 החלטות בנושא מינויים בשירות המדינה. בין 2000-2007 התכנסה ועדת השרים לבטיחות בדרכים 5 פעמים בלבד

17.11.2008, 18:18 | ליאור גוטמן

מספר החלטות הממשלה שמתייחסות לטיפול בתאונות דרכים הסתכם בחמש השנים האחרונות ב-26 החלטות - כך עולה מדו"ח שפרסמה היום (ב') עמותת אור ירוק. לשם השוואה, באותה תקופה קיבלה הממשלה 149 החלטות בנושא טקסים, 391 החלטות בנושא מינויים בשירות המדינה ו-35 החלטות בנושא נסיעות לחו"ל.

משקלול סך הנתונים, עולה כי רק 1.5% מסך החלטות הממשלה מינואר 2004 ועד מארס 2008 מתייחס למאבק בתאונות הדרכים. "הנושא זוכה לחשיבות נמוכה", טוען שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק, שמזכיר שכמות ההרוגים עולה על 400 איש בשנה, מה שמחייב את הממשלה, לדברי אבואב, "לאמץ סדר יום אחר".

יש לציין כי הבדיקה של אור ירוק מדגמית, ויכול להיות שהחלטת ממשלה שהתקבלה בעבר משליכה על הבטיחות בדרכים והמאבק לצמצום מספר התאונות, אולם גם אם מתחשבים בטענה - קשה להסביר את הנתון הבא: ועדת השרים לבטיחות בדרכים, שתפקידה לתאם ולקבוע סדרי עדיפויות לצמצום מספר התאונות, התכנסה, על-פי אור ירוק, רק 5 פעמים בתקופה שבין תחילת שנת 2000 ועד סוף 2007.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה, כי הממשלה מייחסת חשיבות רבה לנושא המאבק בתאונות הדרכים וכי בכוונתם ללמוד את הדו"ח. באשר לתקציבי המאבק בתאונות הדרכים, סוכם עם שר התחבורה, שבמידה ויאושר תקציב 2009 בכנסת, יתאפשר לשר להחליט על סדר העדיפויות בקיצוץ בתקציבי משרדו, כולל בחינת השאלה כמה כסף יוקצה למאבק בתאונות בדרכים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות