אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחוברים: דרוש תחליף אייפון

אריאל אוחיון מג'מיני-לייטספיד ומטק-קראנץ', ורועי קליגר מגיזמוז מדברים על האייפון שיש להם בכיס, ועל הדברים שהם מחזיקים עליו בבטן

18.11.2008, 13:27 | אסף גלעד

תעלומת מועד הגעתו של האייפון ארצה הפכה בשנה האחרונה לממשית, והיא הולכת ומבססת את מקומה בפנתיאון המכובד של תמיהות אורבניות אחרות כגון שאלת הקמתה של הרכבת התחתית בתל אביב, או כתיבת חוקה בישראל.

ערן תור, מנכ"ל iDigital, הכריז כי הוא מתכוון להביא את האייפון לישראל, אך לא נקב בתאריך. חשבנו שבפתיחת החנות iDigital בישראל בסוף חודש ספטמבר האחרון ימהרו ייבואני אפל להביא את הבשורה, אך מצבו של האייפון בישראל כתמול-שלשום, שום שינוי לא קרה. בינתיים, ממשיכים החיים בשלהם והגורמים המעריכים את מספרם של המכשירים המיובאים והלא רשמיים לארץ נעים בין 12 אלף ל 100 אלף. לנישה הפתוחה והפופולרית של פיתוח יישומים בעברית נכנסו קבוצות פרטיות המתקוטטות ביניהן על הלקוח הישראלי. האם המשבר הכלכלי יגשר על הפער הקיים כיום בין המפעילות הסלולריות בישראל לבין אפל? קשה לתאר. רק ניתן לומר שלפי השמועות פלאפון עושה ככל שהיא יכולה בכדי להצטרף למאבק בין סלקום ואורנג' על-ידי פריסה מהירה של רשת תקשורת מסוג UMTS בימים אלה ממש.

בפרק השני של הוידאו בלוג "מחוברים", דנים אוריאל אוחיון מקרן לייטספיד-ג'מיני ורועי קליגר מחברת גיזמוז בדיוק בנושא זה. ושלא תטעו, לשניהם יש אייפון בכיס, אבל בבטן גם המון דברים לומר עליו.

אבל אין בעיה, ערן. לא צריך. בינתיים מחזרים אחר הישראלים החבר'ה מגוגל. בביקור האחרון שלהם בישראל הצהיר איש הקוד הפתוח של גוגל כי האנדרואיד עשוי לנחות בישראל כבר בשנת 2009. ובכלל, מתי פעם אחרונה ראיתם את אנשי אפל מגיעים לארץ כדי להסתחבק עם מהנדסי תוכנה? בינתיים בארה"ב, מעריכים האנליסטים כי בלקברי עם מוצר הדגל שלה, סטורם, עשויה ליטול מאפל את המקום השני בשוק הסמארטפונים.

ויש בשורה טובה: אפל אישרה לאחרונה למפעילות במדינות נוספות לייבא את האייפון לתחומן באופן חוקי. בין שאר המדינות נמיביה, סנגל, גיניאה, ליכטנשטיין. אך המשמעותי מכל הוא שביניהן גם שכנותינו ירדן ומצרים. רוצים אייפון? איטליה וניו יורק כבר לא האופציה היחידה. פשוט חצו את גשר אלנבי או את מעבר רפיח, ותתחדשו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
הסיבה שהספקיות לא יביאו את האייפון לישראל
האייפון הוא מכשיר זול ומאוד מתקדם טכנולוגית. בשורה התחתונה הוא עונה על רוב הצרכים של רוב המשתמשים. ברגע שאחת הספקיות תייבא את המכשיר הזה לארץ היא תוריד גליוטינה על מכירת כל סוגי המכשירים האחרים שהיא משווקת, מי יקנה סמסנוג, מוטורולה או סוני כשאפשר לקנות מכשיר מוצלח וממותג כמו האייפון במחיר שווה לכל נפש.
עומר , מרכז  |  19.11.08
לכל התגובות