אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במשרד העבודה והרווחה מעריכים: כ-200 אלף ייצאו לפנסיה בשנתיים הקרובות צילום: יואב גלאי

במשרד העבודה והרווחה מעריכים: כ-200 אלף ייצאו לפנסיה בשנתיים הקרובות

השר יצחק הרצוג הנחה את האוצר להעביר לו נתונים עדכניים באשר למספר הנפגעים הפוטנציאלי וכן תוכניות להתמודדות עם המצב. יו"ר איגוד חברות הביטוח: "להעניק בראש ובראשונה רשת ביטחון לאג"ח הקונצרני"

18.11.2008, 14:39 | גלית שפיר

כ-200 אלף איש ייצאו לפנסיה בשנתיים הקרובות, כך העריך היום (ג') שר הרווחה, יצחק הרצוג, בוועדת השרים להסדרים פנסיונים. "זו הקבוצה שעתידה להיפגע באופן הקשה ביותר עקב המשבר, יש לנו חובה לדאוג להם ולהיערך לכך מראש כדי למזער ככל שניתן את הפגיעה באוכלוסיה זו".

הממונה על שוק ההון באוצר, ידין ענתבי, אמר בישיבה, כי שוק ההון חזק וכי בישראל 730 מיליארד שקל שהם כסף מוסדי, מתוכם 130 מיליארד שקל הם אג"ח (ברובו קרנות פנסיה ותיקות). "המשיכות היום עומדות על סדר גודל של 200 מיליון שקל ליום, לעומת 150 מיליון שקל בשבוע שעבר ולעומת המצב הנורמלי של 100 מיליון שקל ליום. מחצית המשיכות הם מקופות גמל ומחצית הן מקרנות השתלמות".

יו"ר איגוד חברות הביטוח, יהלי שפר, השתתף אף הוא בישיבה ואמר, כי "במצב הנוכחי, על הממשלה להתערב בראש ובראשונה על ידי רשת ביטחון לאג"ח קונצרני, שנמצא היום במחירים נמוכים".

מאיר אוזן, יו"ר פורום מנהלי ההסדרים הפנסיוניים, המליץ לשנות את שיטת ההשקעות, כך שככל שאדם מתבגר - אחוז הנכסים המסוכנים בתיק שלו יקטן באופן אוטומטי.

השר הרצוג הנחה את משרד האוצר להעביר לו נתונים עדכניים באשר למספר הנפגעים הפוטנציאלי וכן הצגת תוכניות להתמודדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות