אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמטק: הפסד ענק של 4.1 מיליון דולר ברבעון ומספקת תחזיות עגומות לרבעון הרביעי צילום: shutterstock

קמטק: הפסד ענק של 4.1 מיליון דולר ברבעון ומספקת תחזיות עגומות לרבעון הרביעי

יצרנית מערכות הבדיקה למעגלים מודפסים מתכוננת לתקופה של האטה וצופה ברבעון הרביעי ירידה של 27%-37% בהכנסות

18.11.2008, 14:50 | תומר קורנפלד

חברת קמטק שבשבוע שעבר הודיעה על פיטוריהם של 55 עובדים על רקע החולשה בעסקיה מפרסמת היום תוצאות כספיות עגומות לרבעון השלישי עם הפסד עתק מבחינתה של 4.1 מיליון דולר – וחותכת את תחזית ההכנסות לרבעון הבא ב-37%-27% בהשוואה לרבעון השלישי – כל זאת על רקע ההאטה בעולם.

חברת קמטק עוסקת בפיתוח מערכות בדיקה אופטיות ליצרניות המעגלים מודפסים (PCB), ולשוק המוליכים למחצה (SEMICONDUCTORS). את הרבעון השלישי סיימה קמטק עם הכנסות של 19.1 מיליון דולר, ירידה של 16% בהשוואה להכנסות הרבעון השני. את הירידה צפתה קמטק כבר לפני שלושה חודשים כשהודיעה כי היא מצפה ברבעון השלישי לרשום הכנסות של 18-20 מיליון דולר.

ההאטה הגלובלית פגעה בחברה בשורה התחתונה כשהיא מציגה הפסד ענק של 4.1 מיליון דולר בהשוואה לאיזון ברבעון המקביל. הפסד זה כולל הפחתה של 1.5 מיליון דולר הקשורים לירידת ערך מלאי ומיליון דולר נוספים הקשורים לסוגיות משפטיות הקשורים לרכישה שביצעה קמטק – אך בוטלה ותביעה משפטית הקשורה לפטנטים מול חברת רודולף.

ההאטה במגזר ה-PCB, שממנו סובלת גם המתחרה הגדולה מיבנה – חברת אורבוטק הביאה את קמטק להוריד את תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי של השנה לרמה של 12-14 מיליון דולר בלבד, ירידה של 27%-37% בהשוואה לרבעון השלישי.

מנכ"ל חברה רפי עמית אמר: "בהתחשב בתנאי השוק אנו מיישמים תוכנית בת ארבעה נקודות עיקריות: 1. שימור של קופת המזומנים 2. שמירה על המובילות התחרותית באמצעות המחקר ופיתוח 3. שימור התמיכה בלקוחות שלנו 4. חיפוש שיתופי פעולה אסטרטגיים כדי לשווק מוצרים חדשים".

מניית קמטק לא רוותה נחת בשנה האחרונה, ומנייתה צנחה בשנה האחרונה 71% והגיעה לשווי של 15 מיליון דולר בלבד. קמטק היא חברה דואלית שמניותיה נסחרות בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות