אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות השערוריות: מנהל המזון והתרופות האמריקאי פתח משרד בסין צילום: בלומברג

בעקבות השערוריות: מנהל המזון והתרופות האמריקאי פתח משרד בסין

זהו המשרד הראשון של המנהל מחוץ לארצות הברית, שקם במטרה לבקר מוצרים מיובאים בשווי טריליוני דולרים. בשנה האחרונה הגבירה סין את הבדיקות וההגבלות על ייצור מזון ומוצרים נוספים, לאחר סדרת שערוריות שעוררו מוצרים שייצאה לרחבי העולם

19.11.2008, 11:28 | סוכנויות הידיעות

מנהל התרופות והמזון בארה"ב (FDA) פתח אתמול (ג') בבייג'ינג את משרדו הראשון מחוץ לארה"ב, כחלק מאסטרטגיה עולמית חדשה לשמירה על בטיחות מוצרים מיובאים בשווי טריליוני דולרים.

החששות לגבי הייצוא הסיני הפכו למאפיין משמעותי בקשרי הסחר בין המדינות. "בעבר תמיד ניסינו לתפוס דברים שאינם בטוחים או אינם עומדים בתקן בגבולות שלנו", אמר שר הבריאות ושירותי הרווחה האמריקאי, מייק לוויט, בטקס פתיחת המשרד בבייג'ינג. "האסטרטגיה החדשה שלנו בעתיד היא שמירה על בטיחות המוצרים בכל שלב בדרך".

לאחר שנפגש עם פקידי ממשל סיניים אתמול, אמר לויט כי שתי המדינות יעבדו על יוזמה משותפת לשימוש בטכנולוגיה משופרת לאיתור זיהומים, ידרשו אחריות תאגידית מקיפה יותר וכן ירחיבו את שיתוף המידע ביניהן.

בשנה האחרונה הגבירה סין את הבדיקות וההגבלות על ייצור מזון ומוצרים נוספים, לאחר סדרת שערוריות שעוררו מוצרים שייצאה לרחבי העולם.

בפרשה האחרונה מתו לפחות שלושה תינוקות סיניים ועשרות נפגעו לאחר שאכלו מוצרי חלב שזוהמו בכימיקל התעשייתי מלמין.

פרט למשרד בבייג'ינג, יפתח מנהל התרופות והמזון משרדים גם בערים הסיניות שנגחאי וגואנגג'ואו. בחודשים הקרובים צפויים להפתח משרדים גם בהודו, דרום אמריקה ואירופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות